DeLorean sugrįžo !

DeLorean nuotr.

DeLorean sugrįžo:nors dabar jis ir tapo elektromobiliu bet išlaikė į viršų atsidarančias žuvėdros sparnų formos duris. Naujojo DeLorean dizainą kūrė Italdesign studija, kuri sukūrė ir DMC-12.

Praėjo beveik keturi dešimtmečiai nuo to laiko kai rinkoje pasirodė DeLorean DMC-12  ir štai legendinis automobilis sugrįžo. Šiandien tai elektrine pavara varomas keturvietis “Alpha5” fastbekas, kuris iki 100 km. per valandą įsibėgėja per 3,4 sekundės, o maksimalus greitis- 241 km/h.

Iki šiol parodytos tik oficialios automobilio nuotraukos o pati premiera vyks rugpjūčio mėnesį Pebble Beach Contest of Elegance metu.

Nuo 1995 m. DeLorean prekės ženklas priklauso Teksaso verslininkui Styvui Veinui, o jo įmonė daugiausia užsiėmė išlikusių DMC-12 restauravimu. Maždaug prieš metus verslininkas nusprendė visapusiškai atgaivinti „DeLorean“ ir tada buvo pradėtas Alpha5 projektas. Toks pavadinimas suteiktas elektriniam fastbekui su 2 + 2 sėdynių formule.

„Italdesign“ sukurtas „Alpha5“ turi didžiules žuvėdros sparnų duris, kurios atsidaro į viršų, tačiau tuo panašumas į originalų DMC-12 ir baigiasi. Fastbekas neturi centrinių statramsčių, o kėbulas skirtingai nei originalaus DMC-12 yra aptakus. Deklaruojamas oro srauto pasipriešinimo koeficientas 0,23.

Salone keturios atskiros sėdynės su pažangia šonine atrama, fizinių mygtukų praktiškai nėra, prietaisų skydelis visiškai skaitmeninis o dar vienas ekranas sumontuotas centre ir sklandžiai pereina į centrinę konsolę. Dešinėje vairuotojo pusėje matosi niša – panašu, kad tai belaidis išmaniojo telefono įkroviklis.

Techninių detalių kol kas nedaug, tačiau remiantis pasirodžiusia informacija modelis yra paremtas EVX moduline OEM platforma, kurią sukūrė Italdesign ir Williams Advanced Engineering. Teigiama, kad nuo 0–100 km per valandą automobilis įsibėgėja per 3,4 sekundės o didžiausias greitis – 241 km/h. Nurodoma, kad elektromobilis gavo daugiau nei 100 kilovatvalandžių talpos bateriją, kuri pilnai įkrauta leis nuvažiuoti 483 kilometrų atstumą.

Tikimasi, kad DeLorean Alpha5 bus gaminamas Italijoje.

DeLorean nuotr.

- Reklama -