Viešą įkrovimo stotelių infrastruktūrą imasi plėsti privatus verslas: „Poreikį padiktavo klientai“

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius, lyginant su pirmuoju 2022 metų ketvirčiu, buvo priregistruota net 43 procentais daugiau elektromobilių, o visame naujų registruotų automobilių statistikos pyrage elektromobiliai sudaro vis didesnę dalį. Elektromobilių kiekiui gatvėse sparčiai didėjant, vis stipriau jaučiasi įkrovimo stotelių poreikis, tad inciatyvos vis dažniau imasi verslas, tokiu būdu prisidėdamas ne tik prie bendros elektromobilių vairuotojų gerovės, bet ir prie savo paslaugų patrauklumo didinimo.

Praėjusiais metais keturios įkrovimo stotelės atsirado vienos iš Druskininkuose įsikūrusių sanatorijų automobilių stovėjimo aikštelėje ir yra prieinamos ne tik jos klientams, bet ir miestelėnams bei miesto svečiams.

„Apie elektromobilių įkrovimo stoteles mes pradėjome galvoti prieš kelis metus, kai pastebėjome, kad vis daugiau mūsų klientų naudoja elektrinius automobilius. Šis poreikis taip pat buvo paminėtas mūsų klientų atsiliepimų/pageidavimų skiltyje, tad nusprendėme, kad būtina turėti kelias elektromobilių įkrovimo stoteles savo teritorijoje“, – apie tai, kad šį sprendimą padiktavo patys klientai, kalbėjo „Eglės sanatorijos“ ūkio padalinio projektų vadovas Arnas Krupavičius.

Sanatorijos atstovas sako, kad elektromobilių įkrovimo galimybė savoje teritorijoje vis dažniau gali pasitarnauti ir verslo rezultatuose, mat vairuojantys elektromobilius į tai dažnai atsižvelgia. Tai ypatingai svarbu, kai objektas įsikūręs daugiau nei šimto kilometrų atstumu nuo didžiųjų miestų, o aplink nėra plačiai išvystyta įkrovimo infrastruktūra, tad elektromobilių vairuotojai gali jaustis ramiau žinodami, kad galės pasipildyti energijos atsargas. Tiesa, stotelėmis gali naudotis ir Druskininkų miesto lankytojai – jos prieinamos viešai.

„Neslėpsiu, iš pat pradžių tikrai paklausos nebuvo. Tačiau stoteles įrengusios  įmonės „Įkrautas“ atstovai mus nuramino ir patikino, kad klientai turi įprasti prie naujai atsiradusios įkrovimo vietos. Dabar pastebime, kad tendecija keičiasi ir vis daugiau klientų pradeda naudotis šiomis stotelėmis, o taip pat atvyksta ir miestiečiai bei miesto svečiai, kuriems galimybės įsikrauti nėra apribotos“, – pasakojo A. Krupavičius.

Teko iškasti 56 metrus kabelio nutiesimui

Šimtus stotelių visoje Lietuvoje jau įrengusios įmonės „Įkrautas“ B2B projektų vadovas Artūras Stoškus sakė, kad projekto įgyvendinimas buvo lengvesnis nei galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: „Pačių stotelių įrengimas nekėlė didesnių rūpesčių, o pats projekto įgyvendinimas nuo pradžios iki galo buvo įdomus. Elektros tiekimas buvo jau paruoštas, tad lengvai radome, nuo kur ją pasijungti.

Kiti darbai buvo sudėtingesni – reikėjo iškasti 56 metrų atkarpą nuo elektros įvado iki stotelių vietos. Rankomis to padaryti per šaknytą gruntą buvo tikrai neįmanomą, tad traktoriaus pagalba pravedėme storą kabelį ir paruošėme infrastruktūrą taip, kad ateityje galėtume elektrifikuoti didesnę dalį aikštelės. Didžiausias iššūkis buvo nustatyti koordinates ir paruošti didelio galingumo kabelį, kurį jau vien „įvilkti“ į gofruotą vamzdį tampa iššūkiu.“

Projekto vadovas sakė, kad įrenginėjant įkrovimo stoteles visada atsižvelgia ne tik į techninius parametrus, tačiau ir aplinką, kurioje jos montuojamos. Šiuo atveju tai pušyno apsuptyje įsikūręs objektas, tad ir stotelių dizainą buvo svarbu parinkti tokį, kuris nesujauktų gamtos vaizdo ir neakintų nereikalingomis šviesomis tamsiu paros metu.

„Visada rūpinamės, kad stotelės atitiktų kelis kriterijus: funkcionalumas, produkto kokybė ir  patikimumas, užtikrinantis sklandų jos veikimą bei dizainas, atitinkantis kliento poreikius ir kraštovaizdį. Šios stotelės gali atiduoti maksimaliai 22 kW, viso yra 4 įkrovimo lizdai, sumontuoti po du ant vieno stovo. Stovai ir stotelės juodos spalvos su nedideliu LED informacinių indikatoriumi, kuris nerėžia akių, o tuo pačiu stotelės yra gerai matomos visoje aikštelėje“, – patirtimi dalinosi A. Stoškus.

Stebi poreikį ir žada plėstis 

„Eglės sanatorijos“ ūkio padalinio projektų vadovas pasakojo, kad artimiausiu metu numatytas dar dviejų įkrovimo taškų įrengimas Birštone, tuo pačiu sukuriant tokią infrastruktūrą, kad esant poreikiui būtų galima plėsti stotelių kiekį ir įkrauti daugiau elektromobilių vienu metu.

„Šiuo metu pakanka to, ką turime, kad užtikrintumėme kliento poreikius. Žinoma, mes nuolat stebime elektromobilių naudojimo tendencijas ir esame nusimatę galimybes ateities plėtrai, taip gerinant savo paslaugų kokybę ir siekiant klientui suteikti didžiausią komfortą ir sveikatinimąsi be rūpesčių“, – sakė A. Krupavičius.

Pasidalink