Kartu su elektriniu „Renault 4 E-Tech electric“ pristatyta vizija, kaip keliauti tvariau žeme, vandeniu ir oru

Pernai sėkmingai įgyvendinusi bendradarbiavimo programą „Penki judėjimai“, organizuotą kartu su „Renault 5 E-Tech electric“ pristatymu, „Renault“ nusprendė tą patį padaryti ir atskleisdama elektromobilį „Renault 4 E-Tech electric“ Paryžiaus automobilių parodoje. Šįkart populiariausias pasaulyje prancūziškų automobilių gamintojas jėgas suvienijo su keturiomis pradedančiosiomis prancūzų įmonėmis, atskleisdamas tvaraus judėjimo įvairiomis transporto priemonėmis viziją.

Aljansas, formuojantis tvarumą

Paryžiaus automobilių parodoje be pagrindinės savo ekspozicijos „Renault“ turėjo dar vieną atskirą stendą, kuriame puikavosi naujasis gamintojo elektromobilis „4 E-Tech electric“. Galbūt kažkam galėjo pasirodyti keista, kad šalia jo rikiavosi mini kemperis, el. lėktuvas, el. motociklas ir el. vandens dviratis. Pastarosios transporto priemonės buvo įkvėptos būtent modelio „Renault 4 E-Tech electric“ ir sukurtos bendradarbiaujant su keturiomis savo veiklą pradedančiomis Prancūzijos įmonėmis. Ši partnerystė pavadinta „Keturių judėjimų“ vardu.

„Didžiuojamės, kad rengdami „Renault 4 E-Tech electric“ pristatymą bendradarbiavome su keturiomis Prancūzijos pradedančiosiomis įmonėmis, pristatančiomis keturias visiškai elektrines transporto priemones. Tai stilingas būdas parodyti plačiajai visuomenei, kiek daug pažengė el. judumas ir kad jis apima visas transporto rūšis, įskaitant 4L, kuris dabar yra „Renault 4 E-Tech electric“, – sako „Renault“ prekės ženklo pasaulinės rinkodaros vadovas Arnaudas Belloni.

Kiekviena iš „Keturis judėjimus“ sudarančių transporto priemonių yra „Cloud Blue“ spalvos – tokios pat, kokios buvo pirmasis „Renault 4“, pasirodęs 1962 m. Visose transporto priemonėse taip pat yra džinsinio audinio efekto apmušalai ir priekinių žibintų dizainas, tiesiogiai įkvėptas „Renault 4“.

Ateities partnerystė

„Keturi judėjimai“ yra dalis „Renault“ siekio bendradarbiauti su Prancūzijos įmonėmis, kuriančiomis ateities judumo galimybes, siekiant sukurti naują tvarią ekosistemą. Šis pristatymas yra svarbus žingsnis „Renault“ planuose pakeisti visuomenės judėjimo būdą, pasitelkiant aplinkai draugiškus sprendimus ir išmanesnį bei įdomesnį požiūrį į judumą.

Šias keturias judumo priemones, kaip ir „Renault 4 E-Tech electric“, bus galima įsigyti nuo kitų metų pavasario.

Tulūzoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Aura Aero“, įgyvendindama tvarią strategiją, siekia paspartinti oro transporto išmetamo anglies dioksido mažinimą. „Integral E“ yra dvivietis 7,26 m ilgio el. lėktuvas, kurio sparnų plotis siekia 8,78 m. Dėl vienos valandos ištvermės laiko ir mažiau nei per 30 minučių įkraunamos baterijos jis užtikrina išskirtinę aplinkai draugišką skraidymo patirtį.

 

„Carapate Aventure“ yra 2019 m. įkurta pradedančioji įmonė, siekianti atgaivinti JAV sukurtas „teardrop“ tipo priekabas. Šios lengvos, išradingos ir patogios mini priekabos gaminamos netoli Nanto. Vos 560 kg sveriančią retro dizaino priekabą su lova, kuri tarnauja kaip sofa, ir lauko virtuve yra lengva vilkti ir paruošti.

 

Ansi mieste įsikūrusi pradedančioji įmonė „Ateliers HeritageBike“ kuria išskirtinius elektrinius dviračius ir motociklus. Daugiausia dėmesio skirdama stilingai inžinerijai ir ekologiškam dizainui, „Ateliers HeritageBike“ orientuojasi į technologijas, prabangą, meistriškumą ir prancūziškas žinias. 1980-ųjų dizaino įkvėptas „Heritage Spirit Scrambler“ turi 7 kW variklį (280 Nm sukimo momentą) ir iki 4,6 kWh bateriją, kurios standartinis nuvažiuojamas atstumas yra 110 km.

 

„Searider“ yra Pajūrio Alpėse įsikūrusi pradedančioji įmonė, gaminanti vandens el. dviračius. „Seacruiser“ su dviem 22 kW elektros varikliais gali sklęsti vandeniu iki 55 km/val. greičiu. Jo veikimo trukmė – 90 minučių. Universalus dviratis, kurio dizainą įkvėpė „Renault 4 E-Tech electric“, yra puikus pasirinkimas tiek sporto entuziastams, tiek naujokams.

 

 Duoklė pirmtakui

Paryžiuje vykusioje automobilių parodoje dienos šviesą išvydęs „Renault 4 E-Tech electric“ – „Renaulution“ plano dalis – papildo „Renault“ elektromobilių asortimentą kaip automobilis, atitinkantis visus poreikius. Šį užmojį atspindi jo dizaino koncepcija, t. y. užtikrinti kuo platesnį panaudojimą.

„Renault 4 E-Tech electric“ užima natūralią vietą B segmente, šiek tiek aukščiau už elektrinį „Renault 5 E-Tech electric“, kadangi jis kiek didesnis ir erdvesnis už pastarąjį modelį. „Renault 5 E-Tech electric“ skirtas miesto klientams, o „Renault 4 E-Tech electric“ orientuotas į platesnę auditoriją ir juo siekiama, kad visi, įskaitant jaunas šeimas, pradėtų naudotis elektra varomomis transporto priemonėmis.

Tai yra antrasis prancūzų gamintojo asortimento automobilis, sukurtas ant „AmpR Small“ platformos, skirtos B segmento elektromobiliams. Elektriniai „Renault 5 E-Tech electric“ ir „Renault 4 E-Tech electric“ turi 68 proc. bendrų komponentų. Modulinė platformos konstrukcija taip pat turėjo įtakos ilgesnei ratų bazei (2,62 m), didesniems ratams, padidėjusiai prošvaisai (18,1 cm).

Elektrinis „Renault 4 E-Tech electric“ yra 4,14 m ilgio, tačiau vis tiek pasižymi erdve. Jame patogiai gali keliauti penki žmonės, be to, jame yra 420 litrų bagažinė, kurią lengva pasiekti dėl žemo krovimo slenksčio ir elektra valdomo dangčio. Dar daugiau, elektrinio „Renault 4 E-Tech electric“ priekinė keleivio sėdynė yra lygiai nulenkiama – tokios funkcijos nėra jokiame kitame tokio dydžio elektromobilyje.

Iš 420 litrų bagažinės talpos 35 litrus užima po grindimis esančios daiktadėžės. Puikiai tinka įkrovimo kabeliui laikyti. Tačiau ši erdvė nebuvo suprojektuota kaip vienas paprastas vienetas. Iš tikrųjų tai yra liukas su dviem skirtingomis angomis – naujovė, atspindinti „Renault 4 E-Tech electric“ funkcionalumą. Ši dviguba anga naudinga, kai krovinys uždaromas iš vienos pusės. Kitą dalį galima atidaryti, kad būtų galima lengvai laikyti daiktus.

Pagrindinis „Renault 4 E-Tech electric“ elektrinis modelis, pretenduojantis į universalumą, sujungia 52 kWh bateriją ir 110 kW variklį, todėl viena įkrova gali nuvažiuoti iki 400 km (pagal WLTP). Jis taip pat turi 100 kW nuolatinės srovės įkroviklį, skirtą prijungti prie greitojo įkrovimo stotelių, ypač greitkeliuose.

Be to, modelį galima įsigyti su 90 kW (120 AG / 225 Nm) varikliu ir 40 kWh baterija. Šiuo atveju jis tiekiamas su įmontuotu 80 kW nuolatinės srovės įkrovikliu. Pagal WLTP standartą nuvažiuojamas atstumas viršija 300 km.

ŽYMĖ:
Pasidalink