Alfa Romeo Duetto Spider atgims kaip visiškai elektrinis rodsteris

Per daugelį metų „Alfa Romeo“ pagamino daugybę savo sportinio automobilio „Spider“ versijų – nuo ​​legendinio „Duetto“ klasikinio rodsterio iki naujausio „Alfa Romeo Spider“, kuriuo nustota prekiauti 2011 m. Kol kas nebuvo pademonstruotos oficialios automobilio nuotraukos, tačiau, markės entuziastai netruko įjungti fantaziją ir pabandė paspėlioti kaip galėtų atrodyti naujasis „Alfa Romeo” kūrinys. Tikimasi, kad „Alfa Romeo” rodsteris paveldės nemažai markės kabrioletams būdingų stiliaus detalių. Nors priekyje ir nėra benzininio variklio spėjama, kad naujasis „Alfa Romeo” Duetto turės ilgą variklio dangtį, stačiai išlenktą priekinį stiklą ir trumpas buferio iškyšas. Tikėtina, kad bus panaudoti ir ploni priekiniai žibintai.

Kadangi Alfa Romeo generalinis direktorius Jeanas-Phillippe’as Imparato atmetė galimybę naudoti mažiausią „Alfa Romeo” patronuojančios įmonės Sellantis kuriamą elektromobilių platformą, labai tikėtina, kad naujajame rodsteryje bus naudojama Stellantis vidutinio dydžio platforma, kuri kompaktiškiausiu pavidalu gali išlaikyti maždaug 4,3 m ilgio automobilius. Panašu, kad naujasis „Alfa Romeo” Duetto Spider galėtų būti dabartinių Porsche 718 Cayman ir Toyota GR86 sportinių automobilių dydžio.

Stellantis vidutinio dydžio platforma gali palaikyti nuo 87 kWh iki 104 kWh talpos baterijas ir elektros variklius, kurių galia svyruoja nuo 168 AG iki 241 AG. Atsižvelgiant į tai, kad „Alfa Romeo“ rodsteris laikomas sportiniu automobiliu, labai tikėtina, kad naujajame elektriniame „Spider“ bus naudojami galingesni elektros varikliai. Dar neaišku ar bus gaminami visais ratais varomi modeliai.

Kol kas Alfa Romeo Duetto Spider užsakyti nepavyks mat „Alfa Romeo” prioritetą teikia didesnės paklausos automobiliams nišinius projektus palikdama paraštėse. Paklaustas kiek užtruks kol elektrinis „Alfa Romeo” rodsteris taps realybe, Imparato paaiškino: „Penki. Tiesą sakant, leiskite man perfrazuoti šį teiginį. Tai panašu į klausimą, kiek laiko mums reikia atlikti darbą? Atsakymas yra penkeri metai“.

Tai reiškia, kad naujasis „Alfa Romeo Duetto Spider“ greičiausiai bus pristatytas tik maždaug 2027 m., t.y. kai „Alfa Romeo“ ketina visiškai atsisakyti vidaus degimo varikliu varomų modelių. Iki 2027 m. „Alfa Romeo“ dar pristatys naujų automobilių asortimentą, kuriame ir visureigis „Tonale“, ir elektrinis „Giulia“ įpėdinis – mažas krosoveris ir didelis visureigis keisiantis dabartinį „Alfa Romeo” Stelvio.

Nors šiuo metu elektrinių sportinių automobilių yra nedaug, kol naujasis „Alfa Romeo” rodsteris nuriedės nuo konvejerio jų įvairovė bus daug didesnė. „Porsche“ patvirtino planus jau 2025 m. sukurti išskirtinai elektrinį „718 Cayman“ įpėdinį, o „Alpine“ ir „Lotus“ iki 2026 m. pristatys savo elektrinių sportinių automobilių modelius.

- Reklama -