„Aston Martin” išslaptino „DBS 770 Ultimate”

Naujasis britų prabangių automobilių gamintojų modelis bus pagamintas ribotu 300 kupė ir 199 kabrioletų tiražu. Visi jie jau išparduoti.

Nuo modelio pasirodymo 2018 metais „Aston Martin”parengė keletą specialių versijų, kuriomis siekta padidinti susidomėjimą brangiu sportiniu automobiliu. Dabar britų prekės ženklas pristatė dar vieną riboto leidimo modelį – „DBS 770 Ultimate”. Tai vadinamasis atsisveikinimas su dabartine modelio versija, kurios iš viso buvo pagaminta 499 vienetai.

Specialusis „Aston Martin DBS 770 Ultimate” nuo įprastinės versijos skiriasi keliais vizualiniais elementais. Kupė ir kabrioletas gavo kitokį variklio dangtį su didele centre esančia U formos oro įsiurbimo anga. Be to aplink visą kėbulo perimetrą pakeistas iš anglies pluošto pagamintas kėbulo komplektas: skiriasi priekinio skirstytuvo, slenksčių plokščių ir galinio difuzoriaus dizainas. Riboto tiražo automobiliuose sumontuoti nauji originalaus dizaino 21 colio lengvojo lydinio ratlankiai su „Pirelli P Zero” žemo profilio padangomis.

Skiriasi ir interjerai. „Sports Plus” sėdynės standartinės, tačiau jos aptrauktos naujomis medžiagomis oda ir „Alcantara”. „Performance” sėdynes galima įsigyti už papildomą mokestį. „Aston Martin DBS 770 Ultimate” salone yra specialaus tiražo automobilio numeris, be to, ant centrinio porankio yra lentelė su riboto tiražo pavadinimu. Pavarų perjungimo mentelės pagamintos iš anglies pluošto.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, „DBS 770 Ultimate” varomas „Aston Martin” sukurtu 5,2 litro darbo tūrio V12 varikliu su dviem turbokompresoriais, kurio galia padidinta nuo 715 iki 770 AG. Didžiausias sukimo momentas išliko toks pat – 900 Nm. Variklis derinamas su perkalibruota aštuonių laipsnių automatine ZF pavarų dėže. Modelis vis dar turi riboto praslydimo diferencialą ir anglies-keraminius stabdžius (diskų skersmuo – 16 colių priekyje ir 14,2 colio gale).

„Aston Martin DBS 770 Ultimate” kėbulo priekyje įrengti papildomi standikliai, todėl priekinės dalies standumas padidėjo 25 % (bendras kėbulo standumas padidėjo 3 %). Be to šioje versijoje pakeista automobilio pakabos ir vairo mechanizmo konfigūracija.

Nepaisant padidėjusios galios, DBS 770 Ultimate dinaminės savybės nesiskiria nuo standartinio DBS. Jis nuo 0 iki 100 km įsibėgėja per 3,4 sekundės, maksimalus greitis siekia 340 km/val.

Yra žinoma, kad riboto tiražo automobilių seriją sudarys 300 kupė ir 199 kabrioletai, kurie visi jau parduoti. Pirmieji pirkėjai automobilius gaus 2023 m. vasaros pabaigoje. Jungtinėje Karalystėje kupė kainuoja 314 tūkst. svarų sterlingų, o kabrioletas – 337 tūkst. svarų sterlingų.

 

 

 

- Reklama -