Sausio 7 d. prasidėsiančioje „Consumer Electronics Show“ (CES) parodoje Las Vegase, JAV, „Continental“ siūlo pažvelgti į netolimą mobilumo ateitį. Specialiai sukonstruotame automobilyje bus pristatyti mašinos ir vairuotojo sąveikos sprendimai, kurie jau per artimiausius trejus–penkerius metus gali būti įgyvendinti ir pradėta jų serijinė gamyba. Šiame automobilyje pagrindinis dėmesys skiriamas žmogaus ir mašinos komunikacijai, daugiausiai akcentuojant intuityvų, biometriniais duomenimis paremtą valdymą be lietimo. Tai reiškia, kad automobilis atpažįsta vairuotoją dar prieš jam įsėdant į mašiną pagal veidą ir judesius, atrakindamas ir užvesdamas automobilį, o prekybos centro aikštelėje pats atidaro bagažinę. Technologija gali atlikti ir kitas funkcijas, taip pat aktyvuoti perspėjimą, jei šalia automobilio pastebimi įtartini asmenys.
„Continental“ demonstracinis automobilis yra programinę įrangą naudojančios mašinos pavyzdys kaip ateityje valdymas bus paremtas biometriniais duomenimis. „Biometrija atveria visiškai naujus ateities mobilumo horizontus“, – sako dr. Claudio Longo, „Continental“ Tyrimų ir pažangios inžinerijos padalinio vadovas. Žmogaus ir mašinos sąveika automobilyje yra labai svarbi teigiamai naudotojo patirčiai, tad ateityje transporto priemonės atpažins vairuotoją dar prieš jam atidarant duris, taip pat galės interpretuoti ketinimus, judesius ir žvilgsnius. Jean-François Tarabbia, „Continental“ Platformos ir tinklo sprendimų padalinio vadovas, neabejoja, kad intuityvi prieiga yra svarbiausias šio sprendimo elementas. „Automobilis tampa išmaniuoju įrenginiu, panašiu į mobilųjį telefoną, kuris naudos biometrines technologijas ir vartotojui užtikrins visiškai naują saugumo ir komforto lygį“.
„Continental“ jau dabar yra vienas iš išmaniųjų prieigos sprendimų, kuriuos serijinėje gamyboje naudoja didžiausi automobilių gamintojai, lyderių.
Biometrinė technologija: individualizuota žmogaus ir automobilio sąveika
Automobilis vis labiau priklauso nuo programinės įrangos, kuria valdoma vis daugiau funkcijų. Tačiau norint, kad didėjantis funkcionalumas, naujos technologijos ir novatoriškos pagalbinės sistemos neapsunkintų naudojimosi mašina, harmoninga ir, svarbiausia, intuityvi sąveika su automobiliu yra itin svarbus teigiamos vairuotojo patirties veiksnys tiek kalbant apie komfortą, tiek ir, svarbiausiai, apie saugumą.
HMI – ši santrumpa yra labai svarbi pažangių mobilumo sprendimų sėkmei, o žmogaus ir mašinos sąsajos (Human Machine Interfaces angl.) yra raktas į intuityvią vairuotojo ir automobilio sąveiką. Vartotojo patirtis prasideda kai prieinate prie automobilio ir sulaukiate pagalbos dar prieš įsėsdami. Grįžtamasis garsinis ir vaizdinis ryšis yra būtinas norint patvirtinti transporto priemonės stovį ir taip užtikrinti automobilio ir vairuotojo sąveiką.
Išmaniajame „Continental“ automobilyje itin svarbus šis pirmasis ir svarbiausias žmogaus ir automobilio kontaktas. Tam pasitelkiamos biometrinio atpažinimo funkcijos, pavyzdžiui, tokios kaip išmaniuosiuose telefonuose naudojama veido atpažinimo programa. Ateities intelektualiųjų sąveikos sistemų sėkmei labai svarbu, kad klientai jau būtų pripratę prie tam tikrų funkcijų kituose įrenginiuose ir tikėtųsi tokių pat patogių sprendimų iš automobilio. Tačiau išmanioji transporto priemonė gali ir dar daugiau: ji numato vairuotojo ketinimus, supranta kontekstą ir individualizuoja sąveiką.
Transporto priemonės ir naudotojo santykių kontekste, remiantis biometriniais duomenimis, galima atlikti daugybę funkcijų. „Continental“ mašina demonstruoja artėjimo aptikimą, naudotojo atpažinimą (automobilis identifikuoja įgaliotus asmenis pasitelkdamas veido atpažinimą), ketinimų atpažinimą (automobilis atpažįsta artėjančio asmens ketinimus, pavyzdžiui, interpretuodamas rankos judesius link durų), aktyvuoja intuityvų bagažinės atidarymą (bagažinė atsidaro automatiškai, kai vairuotojas žiūri į bagažinės dangtį).
Demonstracinis automobilis, kuris bus pristatytas CES parodoje, turi ir jau naudojamas technologijas, kurias „Continental“ nuolatos tobulina, taip prisitaikant prie naujų vairuotojų poreikių ir lūkesčių. Jomis sprendžiami ir konkretūs iššūkiai, pavyzdžiui, asmens duomenų apsauga ir optimizuotas energijos naudojimo valdymas, siekiant išvengti akumuliatoriaus išsikrovimo. Patikimas ryšys su saugiu debesų serveriu leidžia integruoti naujas išmaniąsias funkcijas į automobilį belaidžiu būdu visą automobilio naudojimo laiką.