Danijoje įsikūrusi „Zenvo” pristatys naują V12 hiperautomobilį

Zenvo

Danijos egzotinių automobilių gamintojas „Zenvo Automotive” ruošia naują hiperautomobilį su V12 varikliu.Bendra hibridinės jėgainės galia sieks 1 800 AG. Automobilis turės visiškai naują anglies pluošto važiuoklę, naują V12 variklį ir naują pavarų dėžę – visa tai jau sukurta ir pagaminta Danijoje įsikūrusioje įmonėje. Automobilio premjera numatyta 2023 m. Tiesa, pasak bendrovės pirmininko ir komercijos direktoriaus Jenso Sverdrupo, kol kas neturintis pavadinimo automobilis jau parodytas keletui potencialių pirkėjų.

Automobilio variklis turės porą elektrinių oro įpūtimo kompresorių o jo galia sieks 1200 AG. Kartu su elektros varikliu bendra jėgainės galia sieks 1 800 AG.

Zenvo TSR SPalyginimui – ankstesniame 1,45 mln. eurų kainuojančiame „Zenvo” modelyje TSR-S – buvo montuojamas 5,8 l, 1195 AG V8 variklis. Iki 100 km/val. jis įsibėgėjo per 2,8 sekundės ir galėjo pasiekti 325 km/val. maksimalų greitį.

Naujasis hiperautomobilis turės dvi versijas. Pirmasis bus hibridinis „Grand Tourer” su ant priekinės ašies sumontuotu elektros varikliu, o antrasis bus labiau orientuotas į lenktynių trasą, tačiau licencijuojamas naudoti ir viešuosiuose keliuose.

Siekiant padidinti prispaudžiamąją jėgą, bus pridėta keletas papildomų aerodinaminių elementų. Kaina dar neatskleista, tačiau akivaizdu, kad ji viršys milijoną eurų. „Zenvo” vis dar gamina automobilius labai mažomis partijomis – vos kelis per metus.

Gamintojo nuotr.

- Reklama -