„De Tomaso P900” hiperautomobilis turės ekologiškiausią V12

tomasso

2019 m. italų „De Tomaso” prekės ženklas dar kartą atgimė ir pristatė „Ford V8” varomą superautomobilio prototipą P72. Tuomet buvo planuota, kad mažos apimties gamyba prasidės 2020 m., tačiau dėl pandemijos strategija buvo peržiūrėta ir terminas nukeltas. Gamykla JAV taip ir nebuvo pastatyta, tačiau šių metų pradžioje buvo paskelbta, kad prad4tas bendradarbiavimas su komponentus lenktyniniams automobiliams gaminančia  „Capricorn” . Netoli Niurburgringo jau statoma gamykla, kurioje 2023 m. pradžioje turėtų būti pradėtas gaminti „De Tomaso P72” superautomobilis. Na, o kol vyksta parengiamieji darbai, paskelbta apie dar vieną modelį.

„De Tomaso P900” – trekui skirtas automobilis (juo važiuoti bendro naudojimo keliais negalima), kurio važiuoklė ir anglies pluošto kėbulas yra tokie patys kaip ir P72. Aerodinaminis aptakas yra masyvesnis ir įspūdingesnis, o galinis sparnas reguliuojamas taip, kad imituotų „Formulės 1” automobilių DRS sistemą. Pagrindinis skirtumas slypi už sėdynių.

Į automobilį montuojamas, sakoma savos konstrukcijos, V12 variklis! Bendrovė šį kūrinį vadina pirmuoju pasaulyje anglies dioksido neišskiriančiu V12 varikliu, nes jis gali būti maitinamas sintetiniais degalais. Taip „De Tomaso” bando apeiti ekologinius normatyvus ir išlaikyti klasikinį nepakartojamo skambesio vidaus degimo variklį. 6,2 litro variklis neturi pripūtimo kompresoriaus ir elektrinių priedų. Jis palyginti kompaktiškas ir lengvas (220 kg). Variklis išvysto 990 AG ir gali suktis iki 12300 aps/min.

„De Tomaso P900” varomas galiniais ratais. Į jį montuojama „Xtrac” sekvencinė pavarų dėžė. Automobilio svoris – vos 900 kg. Kitos specifikacijos kol kas nenurodomos nes ir pats automobilis dar neparuoštas. Pirmasis veikiantis pavyzdys bus pristatytas tik 2023 m. pavasarį. Kūrimo ir derinimo darbams užbaigti dar prireiks maždaug pusantrų metų, todėl komercinis kupė pasirodys tik 2024 m. pabaigoje. Bus pagaminta aštuoniolika egzempliorių, kiekvieno jų kaina – 3 milijonai dolerių.

P.S. Yra viena gudrybė. Tiems, kurie nori automobilio anksčiau, „De Tomaso” yra pasirengusi pagaminti jo kopiją su „Judd V10” varikliu, paimtu iš seno „Benetton F1” komandos automobilio. Toks hiperautomobilis bus išties unikalus ir jį bus galima įsigyti jau kitų metų vasarą.

- Reklama -