„Elinta Motors“ šuolis į elektromobilių rinką

Elinta
Du tūkstančiai elektromobilių traukos sistemų per metus – tokius pajėgumus planuoja Kauno LEZ įsikūrusi UAB „Elinta Motors“. Savo ketinimus plėtoti serijinę darnaus judėjimo produktų gamybą antradienį Kauno rajono merui Valerijui Makūnui ir Karmėlavos seniūnei Violetai Armolaitienei pristatė inovacijų ir technologijų įmonių grupės „Elinta“ vadovas Vytautas Jokužis ir dukterinei „Elinta Motors“ įmonei vadovaujantis jo sūnus Laurynas Jokužis. Plėsti serijinę gamybą verslininkams leidžia įsigytos naujos 3,5 tūkst. kv m patalpos.
„Elintos“ gaminamais produktais susidomėjimas pasaulio rinkose didžiulis, todėl tik baigę vieną plėtros etapą esame priversti vėl plėsti gamybą“, – pasakojo V. Jokužis.
Inovacijų ir naujų technologijų kūrimo srityje „Elinta“ dirba jau daugiau nei tris dešimtmečius, todėl ja pasitiki verslo partneriai, bankai, klientai. Vienas didžiausių elektrinę pavarą kuriančių lietuvių klientų – mikroautobusų gamintojai „Altas Auto“, su kuriais bendradarbiaujama nuo 2015 metų. Vien šiemet „Altas Auto“ planuoja pagaminti apie 540 autobusų, iš kurių apie 100-110 bus su „Elinta Motors“ sistemomis.
L. Jokužis pastebėjo, kad elektrinių autobusų pardavimai rinkoje sparčiai auga, o „Elinta Motors“ sistemomis naudojamasi daugiau kaip dešimtyje Europos šalių. „Kol kas dirbame su tomis pačiomis sistemomis, skiriasi tik poreikiai komplektacijai: vieni klientai dirba su „Iveco“, kiti su „Mercedes Sprinter“, MAN ar VW bazių važiuoklėmis,“ – pasakojo L. Jokužis.
Technologijas „Elinta Motors“ įmonėje kuria šešiolika vietinių R&D specialistų, kurių pajėgas, prireikus, sustiprina papildomi darbuotojai, taip pat pasitelkiama užsienio kompanijų patirtis.
V. Jokužis pastebėjo, kad Lietuvai labai svarbu plėtoti elektromobilių įkrovos stotelių tinklą. Pirmąją tokią stotelę šalyje „Elinta“ įrengė prie Kauno rajono savivaldybės dar 2011 metais, dabar elektromobilių stotelėmis stengiasi pasirūpinti beveik kiekviena šiuolaikinė įmonė arba įstaiga.
V. Jokužis pademonstravo svečiams ir seno visureigio bazėje savo rankomis laisvalaikiu sukonstruotą elektromobilį. „Labai ilgų atstumų su juo nenuvažiuosi, tačiau „britvų“ savininkai dažnai būna šokiruoti, išvydę kaip šis mažylis šauna iš vietos“, – šypsojosi verslininkas.
- Reklama -