Finišavo keturias dienas trukusios „lietuvišku Dakaru“ vadinamos Lietuvos Baja čempionato ir taurės varžybos

Perimetras

Šeštadienį Varėnos apylinkėse dalyviai finišavo tris dienas trukusiame „Perimetre“, daugelio vadinamame lietuviškuoju „Dakaru“. Tai pats ilgiausias Lietuvos Baja čempionato ir taurės etapas, kurio taškai metinėje įskaitoje dalyviams dvigubinasi, tad kovojantys dėl aukščiausių pozicijų bendroje rezultatų lentelėje turėjo pasistengti.

Baja čempionato dalyviams teko įveikti devynis specialius greičio ruožus, kurių bendras ilgis sudarė daugiau nei 300 kilometrų. Čia varžėsi 44 ekipažai automobilių, motobagių bei motociklų įskaitose.

Baja taurėje besivaržantys dalyviai turėjo įveikti per 2000 orientacinių ruožų kilometrų, besidriekiančių Lietuvos perimetru – „Adventure“ klasėje ilgiausiame metų etape startavo aštuoni ekipažai.

Tiesa, tarp dalyvių buvo net penki Dakaro ralį patyrę sportininkai, o bendra jų patirtis siekia tiek Dakaro ralius Afrikoje bei Pietų Amerikoje, tiek Saudo Arabijoje. Sportininkų įskaitoje startavo pirmą kartą Dakare sunkvežimiu su Lietuvos vėliava važiavę Vaidotas Paškevičius, Slavomiras Volkovas bei Tomas Gužauskas. Tiesa, visi trys važiavo skirtinguose ekipažuose: V. Paškevičius pilotavo automobilį, T. Gužauskas – motobagį, o S. Volkovas pasirinko šturmano poziciją.

Automobilių klasėje su Dakaro patirtimi startavo ir Šarūnas Paliokas, kuris padėjo naviguoti trasoje Aivarui Kavaliauskui. Tiesa, ekipažas patyrė techninių nesklandumų ir keliuose ruožuose nestartavo, tad bendroje savo klasės rezultatų lentelėje liko paskutinėje vietoje.

Motobagių įskaitoje startavo ir Emilija bei Arūnas Gelažninkai, kurie artėjančiame Dakaro ralyje žada startuoti viename motobagyje. Įpratęs pats ir vairuoti, ir naviguoti, A. Gelažninkas dabar padeda orientuotis trasoje savo žmonai. Tiesa, porai „Perimetras“ prasidėjo su nuotykiais – jau prologo greičio ruože išmušė motobagio ratą ir nepasiekė finišo, tad specialiuose greičio ruožuose turėjo startuoti būdami paskutiniai rezultatų lentelėje, o tai apsunkino kelią link jos viršaus.

Kova dėl pergalės iki paskutinių kilometrų

Kai kurie dalyviai patyrė gedimų trasose ir iškrito iš kovos dėl aukščiausių pozicijų, o tarp jų buvo ir varžybų lyderių Vaidoto Paškevičiaus ir Edmundo Mockaus ekipažas. Sportininkams teko pasitraukti iš lenktynių dėl pavarų dėžės gedimo. Tiesa, tie, kurie kovojo dėl pergalės, iki pat paskutiniųjų sekundžių aiškinosi kuris yra greitesnis, mat net ir po daugiau nei 300 įveiktų kilometrų sportininkus dažnai skyrė minutės ar net sekundės.

Automobilių įskaitoje laimėjo Merkys Saukevičius ir Andris Malnieks, antri liko Mindaugas Povilaitis ir Slovomir Volkov, trečioje vietoje – Justinas Putys ir Valdemaras Milaševskis

Motobagių įskaitos nugalėtojais tapo Tomas Gužauskas ir Audrius Matuolis, antri liko Julius Adomavičius ir Andrius Liškus, trečioje vietoje – Tomas Zaleckas ir Aidas Bubinas

Tarp motociklininkų greičiausias buvo Nerimantas Jucius. Antras finišavo Mindaugas Šimkevičius, o trečioje vietoje – Modestas Siliunas.

- Reklama -