„Ford Focus ST Track Pack”: tikras hardcore hečbeko kailyje

Ford focus

Praėjusių metų rugpjūtį „Ford” atskleidė atnaujinto dizaino „Focus ST” su prierašu „Edition”, o spalį dabartinė ketvirtos kartos „Focus” šeima buvo planuotai pertvarkyta, tačiau apie atnaujinto „Focus ST”  „Edition” versiją nebuvo paskelbta. Dabar ji sugrįžo tačiau „Track Pack” pavadinimu, t. y. „trasų paketu”, nors yra keletas techninių skirtumų nuo tikro „Focus ST Edition”.

„Track Pack” galima įsigyti tik kaip hečbeką („Focus ST” galima įsigyti ir kaip universalą) ir tik kartu su šešių pavarų mechanine pavarų dėže („Focus ST” galima užsisakyti ir su septynių pavarų mechanine pavarų dėže). Visuose „Focus ST” automobiliuose po restailingo yra vienas – keturių cilindrų turbo 2,3 litro benzininis „EcoBoost” (280 AG, 420 Nm) variklis.

Ford focus

Perjungiant pavaras elektronika palaiko atvirą akceleratoriaus sklendę, todėl pavarų perjungimas vyksta sklandžiau ir greičiau. Diferencialas turi elektrohidrauliškai valdomą blokavimą, vairuotojas dabar gali reguliuoti blokavimo laipsnį ko pasekoje automobilio multimedijos sistemos meniu atsirado daugiau individualių važiavimo nustatymų. Su „Focus ST Track Pack” pasiekiamas maksimalus 250 km/val. greitis, o iki 100 km/val. įsibėgėjama per 5,7 sekundės.

Pakaba, kaip ir ankstesnė „Edition” versija, turi 10 mm mažesnę prošvaisą (palyginti su „Focus ST”), reguliuojamas „KW Automotive” spyruokles (12 suspaudimo ir 16 atšokimo padėčių) ir 50 % didesnio standumo spyruokles. Prošvaisa gali būti reguliuojama iki 15 mm.

Ford focus

„Edition” versijoje liko 10 % lengvesni 19 colių juodi lengvojo lydinio ratlankiai tačiau su „Pirelli P Zero Corsa”, o ne „Michelin Pilot Sport 4S” padangomis, ir galingesni „Brembo” stabdžiai. Priekiniai ratlankiai padidinti nuo 330 mm iki 363 mm, 4 stūmoklių fiksuoti suportai nudažyti raudonai. Iš išorės „Focus ST Track Pack” taip pat galima atpažinti iš juodų veidrodėlių dangtelių ir juodo stogo. Visa įranga buvo derinama legendinėje Niurburgringo lenktynių trasoje Vokietijoje.

Ford focus

Naujasis „Ford Focus ST Track Pack” bus parduodamas tik Europoje ir tik pasirinktose šalyse – Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Airijoje, Airijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Nežiūrint pastangų, „Ford Focus” pardavimai Europoje ir toliau mažėja: remiantis „CarSalesBase” pirmąjį pusmetį parduota 37 024 egzempliorių, t. y. 27 % mažiau nei 2021 m. sausio-birželio mėn. Palyginimui- C klasės lyderis „Volkswagen Golf” pardavė 89 059 egzempliorius (-31 %). 2025 m. baigus gaminti dabartinį „Ford Focus”, tikėtina, kad jo Europos rinkoje neliks.

Gamintojo nuotr.

- Reklama -