Gerai vairuojančių moterų receptai kaip laimėti ralį

Skaitoma 5 min

Tiek klasikiniame, tiek mėgėjiškuose raliuose startuojančius ekipažus paprastai galima suskirstyti į dvi grupes: vienus tiesiog veža pats procesas ir galimybė pabėgti nuo rutinos į dosniai adrenalinu atskiestą pasaulį, antri pasiruošę net savo vaiko kiaulę-taupyklę sukulti, kad galėtų patobulinti savo techniką ir finišo liniją kirsti greičiau už varžovus. Kad ir kaip keistai skambėtų, tačiau „ORLEN Ladies Go Kuusamet group Rally Elektrėnai“ orientacinėse-pramoginėse lenktynėse pastarosios grupės ekipažų bus daugiau.

Atsakymas į neišvengiamai nuskambėsiantį „kodėl?“ yra nesunkiai nuspėjamas, vos tik susipažįsti su renginio meniu. Jame tarp gausybės sportinių rungčių ir galvas pasukti reikalaujančių užduočių yra pastraipa apie slalomą „Seres“ elektromobiliais, kuris keliauja per visus šių metų SERES Nacionalinių vairuojančių moterų varžybų etapus,  laimėtojams bus įteiktas kelialapis į Turkiją. Ne į Šveicariją ar Paryžių Jonavos rajone, bet į daugybės atostogų gurmanų rojumi laikomą šalį už pustrečio tūkstančio kilometrų piečiau Elektrėnų.

Suprasdami, kokią ambicijų košę užvirė „ORLEN Ladies Go Kuusamet group Rally Elektrėnai“ organizatoriai užsimojo šiek tiek pagelbėti būsimų lenktynių dalyvėms ir trečiadienio vakarą kartu su „Speedway Extreme“ kartodromu Aukštadvaryje surengė įvadinę pamoką ir treniruotę, taip atskleidė vieną iš būsimo ralio užduočių.

Taip pat svarbūs patarimai, ralio pergalių receptai skrieja iš praėjusiais metais šį etapą laimėjusio ekipažo narių. Ritą Sabaitę, kuri su Jurgita Raulušaitiene bemaž visose įmanomose automobilių lenktynėse dalyvauja nuo 2015-ųjų,  klausimas kaip laimėti ralį, akivaizdžiai pralinksmino.

„Viskas labai paprasta: gazą reikia spausti su galva. Nes jei naudosi vien dešinę koją, tai beveik niekada nieko gero nepeši, tik sukelsi daug nereikalingo triukšmo. Mūsų komanda „Ladies Power“  jau šešti metai –  nuo pat pirmojo „Moterų ralio“ –  važiuoja tiek orientacinėse-pramoginėse lenktynėse, tiek mini ralio, „Streetrace“, kartingo, slalomo ar netgi kroso varžybose, todėl realiai išbandėm viską ir padarėm turbūt visas galimas klaidas. Kai iš jų pasimokai, supranti, kad ekipažas turi tiksliai pasiskirstyti užduotimis, pernelyg neįsitempti bet ir visiškai „nepasileisti plaukų“. Mūsų atveju Jurgita preciziškai tiksliai ir atidžiai skaito kelio knygą, aš jos taip pat atidžiai klausau, o kitos komandos narės narsto užduotis, nesusijusias su vairavimu. Kol kas toks veiklų pasidalinimas generuoja visai neprastus rezultatus“, – šypsosi Rita, neseniai ralyje „Aplink Lietuvą“ prezidento taurei laimėti drauge su Jurgita iškovojusi pergalę moterų įskaitoje ir II vietą standartinių automobilių klasėje.

Rita patikino, kad prieš „ORLEN Ladies Go Kuusamet group Rally Elektrėnai“ jokių specialių treniruočių nerengia. Jos teigimu, kuo labiau sureikšmini tokius startus, tuo mažiau malonumo lenktynėse lieka.

„Žinoma, laimėti visada smagu, tačiau nuoširdžiai manau, kad orientacinėse-pramoginėse lenktynėse raktinis žodis yra „pramoga“. Kaip tik todėl ir dalyvaujame „Ladies Go“ komandos organizuojamuose renginiuose. Čia balansas tarp vairavimo rungčių ir „protmūšio“ ant ratų užduočių yra optimalus, viskas vyksta sklandžiai, o prizai būna tiesiog fantastiški“, – pasakoja R. Sabaitė.

Šį savaitgalį laukiančios „ORLEN Ladies Go Kuusamet group Rally Elektrėnai“ nuo įprastu tapusio  standarto nenukryps. Šeštadienį 10 val. ryto Trakuose startavę ekipažai įveiks tuziną užduočių, aplankys gražiausias šio regiono vietas, tiksliai turės pravažiuoti kelio knygą ir iki 18 val. finišuos Elektrėnuose įsikūrusioje „Orlen“ degalinėje, po to visi dalyvių ekipažai pajudės su organizuotu automobilių paradu link vietos kur įvyks apdovanojimų ceremonija, kartu su profesionalais, kovojančiais Lietuvos ralio čempionato ketvirtajame etape. Čia vyks ir kovos dėl minėtos kelionės į Turkiją. Užsiregistravę www.ladiesgo.lt specialiai „Seres“ rungčiai turės trasą įveikti per kuo trumpesnį laiką tuo pat metui stengdamiesi išlaistyti kuo mažiau vandens iš ant elektromobilio kapoto pritvirtinto indo. Jau tą patį vakarą visi dalyvavę slalome pretenduos į prizus, kurie bus ištraukti scenoje loterijos būdu, o metų pabaigoje iš visų dalyvių (5 etapų) bus ištrauktas kelionės prizo laimėtojas. Beje, pademonstruoti savo įgūdžius slalomo trasoje ir išbandyti „Seres“ krosoverį galės visi norintys ralio žiūrovai. Jiems skirta kovų arena bus įrengta Elektrėnuose (Draugystės g. 26 a, buvusioje RIMI aikštelėje).