Įvyko antrasis Lietuvos Baja taurės etapas Raseiniuose

Baja taurė

Birželio 18 dieną Raseiniuose startavo jau antrasis Lietuvos Baja taurės etapas, kuriame varžėsi „Adventure“ bei svečių „Guest“ klasės sportininkai. Dalyviams teko įveikti 288 kilometrus vidurio Lietuvos laukais, miškais bei žvyrkeliais, o trasą tik įdomesne padarė šią vasarą dažnai pasirodantis lietus.

Lietuvos Baja taurės etapai vyksta vadovaujantis kelių eismo taisyklėmis, tad dalyvauti čia gali kone visi, turintys keturiais ratais varomą ir pravažumu pasižymintį automobilį. Tiesa, dauguma prie starto linijos stojusių visureigių buvo specialiai paruošti tokio tipo varžyboms, buvo galima sutikti ir kasdien naudojamų standartinių keturiais ratais varomų automobilių. Net ir su tokiomis transporto priemonėmis finišavę dalyviai sakė, kad visi keliai buvo pravažiuojami, o kai kur tiesiog reikėjo drąsos ir pasitikėjimo savimi bei automobiliu.

Lietuvos baja„Mūsų tikslas kiekvieną etapą padaryti švente kuo didesniam ratui tokio tipo autosporto entuziastų. Atrodo, kad dar viena tokia šventė pavyko – į finišą dalyviai atvažiavo purvinais automobiliais, bet šypsenos švietė iš toli“, – po finišo pasakojo varžybų organizatorius Gediminas Grigaitis.

„Adventure“ įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Virginijaus Liepio ir Dovydo Jasaičio ekipažas. Bendroje metinėje įskaitoje jie pakilo į penktąją vietą.

Antri liko ir greičiausiai beveik trijų šimtų kilometrų maršrutą be baudų įveikė Vytauto Kružiko ir Osvaldo Dzedulionio ekipažas, kuriam taurę įteikė Raseinių rajono mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas. Šis ekipažas metinėje įskaitoje užima antrąją vietą.

Trečią vietą užėmė Mindaugas Aškelėnas ir Raminta Grigaitytė. Po dviejų etapų metinėje įskaitoje jie puikuojasi rezultatų lentelės viršuje.

Svečių „Guest“ klasėje geriausią rezultatą parodė D. Šimanel su J. Ivanovu.

Kitas šių varžybų etapas numatomas liepos 27-30 dienomis, kur varžysis ir „Sport“ įskaitos lenktynininkai bei motociklininkai ir keturratininkai. Tai jau legenda tapęs „Perimetro“ renginys – daugelis jį vadina lietuviškuoju Dakaru.

- Reklama -