JAV pristatytas elektrinis motociklas, kuris gali važiuoti greičiau nei 400 km/val.

Tachyon Nb

„Lightning Motorcycles of America” pristatė „Tachyon Nb”. Juo norima pasiekti naują elektrinių motociklų greičio rekordą ir viršyti 400 km/val. ribą, rašo „New Atlas”. Toks motociklo pavadinimas sugalvotas neatsitiktinai. Tachionas yra hipotetinė mikrodalelė, galinti viršyti šviesos greitį. Nb cheminių elementų sistemoje reiškia egzotinį metalą niobį. Didžiausias niobio tiek4jas CBMM bendradarbiavo su „Lightning” šiame projekte.

Siekiant pagerinti veikimą aukštoje temperatūroje niobis naudojamas stabdžių diskuose. Šis retas metalas naudojamas ir važiuoklės komponentuose, ir įkrovimo elementuose.Niobio dėka detalės tampa tvirtesnės bet kartu sumažėja jų svoris. „Lightning” įkūrėjas ir generalinis direktorius Richardas Hatfieldas pasakoja, kad vien įkroviklyje panaudotas niobis sutaupo 9 kg. aišku, neprarandant galios ir nesukeliant perkaitimo pavojaus.

„Tachyon Nb” aerodinamiką padeda užtikrinti pasaulyje pripažinti šios srities specialistai „Corbin”. Visi elementai pagaminti iš anglies pluošto. Pilotas gali visiškai pasislėpti už priekinio variklio gaubto, o galinis gaubtas, siekiant neutralizuoti galinę turbulenciją, gali būti nuleidžiamas.

Tiksli galimo rekordinio važiavimo data kol kas neskelbiama.

- Reklama -