Mobilis24.ltMobilis24.lt
Aa
  • Autonaujienos
  • Autosportas
  • Komercinis transportas
  • Superauto
  • Žalioji banga
  • Reikia žinoti
  • Motociklai
Mobilis24.ltMobilis24.lt
Aa
Ieškoti
Sekite mus
Mobilis24.lt > Rubrikos > Reikia žinoti > Kaip teisingai uždėti turniketą?
Reikia žinoti

Kaip teisingai uždėti turniketą?

2022-05-15
Dalinkis
Skaitoma 2 min
Dalinkis

Įvykus eismo įvykiui, patyrus užpuolimą gatvėje, netyčia susižeidus gamtoje ar buityje, gali atsirasti gyvybei pavojingas stiprus kraujavimas iš galūnių. Dažnai stipriai susižeidus ir prasidėjus masyviam kraujavimui iš galūnės, žmonės išsigąsta ir nežino, kaip elgtis. Nepavykus sustabdyti kraujavimo, reikėtų nedelsti ir kviesti greitąją medicinos pagalbą (GMP), o laukiant jos, kraujavimą stabdyti turniketu. Kauno klinikų medikai paaiškina, kaip įvykus nelaimei, reikėtų stabdyti kraujavimą šia specializuota priemone, skirta masyvaus kraujavimo stabdymui iš galūnių atvirų sužeidimų metu.

„Susižeidus, turniketas turi būti panaudotas nedelsiant bei nelaukiant atvykstančios pagalbos, – teigia Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriaus vadovas Linas Darginavičius. – Laiku uždėtas turniketas, stipriai susižeidus ar padidėjus nukraujavimo rizikai, gali padėti išgelbėti gyvybę sau ar šalia esantiems.“

Susižeidus ar pastebėjus, kad šalia esantis žmogus susižeidė ir pradėjo stipriai kraujuoti iš galūnės ar įvyko galūnės amputacija, pirmiausiai reikėtų spausti kraujuojančią vietą steriliu tvarsčiu. „Užspaudus žaizdą tvarsčiu, reikėtų jį palaikyti 2-3 minutes. Pastebėjus, kad kraujavimas nesustoja, paprašyti kito žmogaus, kad atneštų turniketą ir juo stabdyti kraujavimą“, – sako L. Darginavičius.

Turniketas dedamas bent 3-5 centimetrais aukščiau žaizdos ir stipriai užveržiamas. „Užveržimo svirtį reikėtų sukti tol, kol sustos kraujavimas. Turniketo sukeltas spaudimo jausmas gali būti nemalonus, šiek tiek skausmingas, bet to nereikėtų išsigąsti, nes pagrindinis tikslas – sustabdyti kraujavimą, – pažymi skyriaus vadovas. – Uždėjus turniketą, ant juostelės reikėtų pažymėti uždėjimo laiką.“

L. Darginavičius priduria, kad jei uždėjus vieną turniketą kraujavimas nesustojo, tokiu pačiu principu reikėtų dėti antrą turniketą. „Antrasis turniketas dedamas aukščiau pirmojo ir taip pat stipriai užveržiamas, pažymimas jo uždėjimo laikas, – pasakoja jis. – Uždėto turniketo negalima atleisti net trumpam, nes tokiu būdu bus pažeistas besiformuojantis krešulys ir vėl pradės kraujuoti.“

Svarbu pabrėžti, kad turniketai gali būti nuimami tik gydymo įstaigoje. Laukiant atvykstančių medikų, būtina įvertinti kitus sužalojimus, stebėti, ar uždėtas turniketas vis dar efektyviai stabdo kraujavimą. Taip pat kraujavimo stabdymui nereikėtų naudoti savadarbių turniketų.

Kauno klinikų informacija

Gal jums patiks

Artėja rudens kamščiai: variklio alyvai išleisti teks daugiau?

Kaip išlaikyti automobilį efektyviu ir taupiu kuro naudojimo atžvilgiu?

Variklio alyvos pakuotė: kurį simbolį žinoti būtina?

Kaip senoms padangoms suteikiamas antras gyvenimas?

Nuo 2024 m. įsigalios nauji reikalavimai elektrinių paspirtukų vairuotojams

paninfo 2022-05-15 2022-05-15
Parašykite komentarą

Naujausi įrašai

Vien elektromobiliai klimato kaitos neišspręs: ateities transportu ekspertai laiko ir alternatyviais degalais varomus automobilius
Žalioji banga 2023-09-27
Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – 12 mln. Eur:
Žalioji banga 2023-09-27
Krosoverių populiarumas nestoja augti: kodėl žmonės taip dažnai juos renkasi?
Autonaujienos 2023-09-26
Justas Simaška: pergales ralyje įtakoja ir nuotaika
Autosportas 2023-09-26
Ad imageAd image
© 2023 Vapsva Media, MB | Visos teisės saugomos
Go to mobile version
adbanner
Įjungtas AdBlock
Ši svetainė gyvuoja reklamos dėka. Palaikykite mus-išjunkite reklamos blokavimą.
Okay, I'll Whitelist
Welcome Back!

Sign in to your account

Pamiršote slaptažodį?