Kokį akumuliatorių pirkti dyzeliui?

Skaitoma 2 min

Visuose automobiliuose naudojami akumuliatoriai, o naujesniuose modeliuose jie yra kaip niekada svarbūs. Nuolat didėjanti elektros sistemų įvairovė kelia reikalavimus akumuliatoriams, todėl neužsivedantis automobilis yra tik viena iš daugelio problemų, su kuriomis susidursite išsikrovus akumuliatoriui.

Galima dažnai išgirsti vairuotojus kalbant, kad dyzeliniams automobiliams reikalingi geresni akumuliatoriai. Tačiau, ar tikrai taip yra ir kokį akumuliatorių pirkti dyzeliui?

Kodėl dyzeliniams automobiliams reikalingi galingesni akumuliatoriai?

Dyzeliniai varikliai yra šiek tiek kitokie nei benzininiai. Juose naudojamos aukštesnio slėgio kuro sistemos, sunkesni komponentai, o degimo sistema visiškai kitokia. Norint užvesti benzininį variklį, elektros energijos tikrai reikia mažiau, todėl tai, kad dyzeliniams automobiliams reikalingi galingesni akumuliatoriai, nėra mitas.

Sunkesniu komponentus dyzeliniame variklyje išsukti yra sunkiau, todėl užvedimui reikalingas galingesnis starteris. Negana to, optimaliam variklio darbui reikalingos pakaitinimo žvakės, kurios pašildo cilindrus prieš užvedant automobilį. Tai yra greitai kaistantys elementai, naudojantys didelę elektros srovę. Kuo lauko temperatūra žemesnė, tuo žvakės veikia ilgiau – tai viena iš priežasčių, kodėl šaltais žiemos rytais dyzelinių automobilių savininkai dažnai susiduria su problemomis.

Akumuliatorių rinkitės pagal automobilį

Svarbu pabrėžti, kad akumuliatorių būtina rinktis ne pagal ką kitą, kaip tik automobilį. Kiekvieno automobilio gamintojas nustato optimalius parametrus kiekvienam modeliui, kurie pilnai aprūpins visas elektros sistemas garantuojant gerą kainos ir kokybės santykį.

Pirkdami naują akumuliatorių pastebėsite įvairius jų parametrus, tačiau svarbiausi yra trys.

Talpa (Ah)

Matuojama ampervalandėmis, akumuliatoriaus talpa yra viena svarbiausių ypatybių. Pavyzdžiui, 100 Ah reiškia, kad akumuliatorius gali vieną valandą tiekti šimto amperų srovę. Taigi, kuo talpa didesnė, tuo ilgiau akumuliatorius neišsikraus.

Šalto testo srovė (A)

Ne kiekvienas akumuliatorius gali suteikti pakankamą srovę jūsų automobilio starteriui, todėl šis parametras taip pat yra labai svarbus. Matuojama amperais, kuo ši srovė didesnė, tuo akumuliatorius lengviau suks starterį.

Matmenys

Galiausiai, ne visi akumuliatoriai yra vienodo dydžio, todėl jų matmenys tampa vienas svarbiausių dalykų. Jeigu akumuliatorius bus per didelis, jo neįstatysite, o jeigu per mažas – negalėsite tinkamai pritvirtinti.

Norėdami sužinoti, kokį akumuliatorių pirkti dyzeliui, nebandykite optimalaus varianto nustatyti patys. Tiesiog pažvelkite į automobilio vartotojo vadovą arba pasikonsultuokite su pardavėju.