„Lancia” ruošiasi atgimimui: parodyti naujas logotipas ir dizaino kryptis

Lancia

Paprastai sakant, „Lancia” nemirė, tačiau sunku tai pavadinti pilnaverčiu gyvenimu. Pastaraisiais metais su šios markės ženklu buvo gaminamas ne itin naujas hečbekas „Ypsilon”, kuris parduodamas tik Italijoje. Nors, reikia pastebėti, pardavimų apimtys nėra blogos: pernai parduoti 44 tūkst. šių automobilių. Koncerno „Stellantis” vadovybė neketina atsisveikinti su „Lancia” prekės ženklu. Prieš pusantrų metų buvo paskelbta, kad dienos šviesą išvys trys nauji modeliai. Dabar „Lancia” surengė savo pirmąjį pristatymą.

Deja, būsimi automobiliai nebuvo parodyti. Renginyje, pavadintame „Lancia Design Day”, buvo diskutuojama apie aukštesnius dalykus: pozicionavimą, dizainą ir prekės ženklo filosofiją. Kol kas paruoštas tik naujasis logotipas tačiau ant salonų fasadų ir reklaminėje medžiagoje jis pasirodys tik 2024 m. – tuo pačiu metu, kai pasirodys pirmasis naujosios kartos modelis. Dizaineriai rėmėsi 1957 m. logotipu, kuriam supaprastino grafiką ir sukūrė naują, šiuolaikinę madą atitinkantį šriftą.

Automobilių išvaizda asmeniškai rūpinasi „Stellantis” Europos dizaino vadovas Jeanas-Pierre’as Plouet, nuo 2009 m. vadovavęs PSA grupės dizaino skyriui. Naujoji koncepcija pavadinta „Lancia Pu+Ra Design” (t. y. „Pure and Radical”), o ją įkūnija skulptūra „Lancia Pu+Ra Zero”. Jame pateikiami sprendimai, kurie bus naudojami būsimuose automobiliuose, o kai kurie iš jų pasiskolinti iš ankstesnių modelių. Pavyzdžiui, kapoto dizainas yra tiesioginė nuoroda į sportinį automobilį „Lancia Stratos”.

Lancia

Kol kas naujojo interjero nėra, tačiau žinoma, kad jam sukurti”Lancia” pasitelks Italijos prabangių baldų gamintoją „Cassina”. Interjere bus naudojamos ekologiškos medžiagos. Svarbiausia, kad būsimi „Lancia” turėtų  taptų visaverčiais „Premium” klasės automobiliais. Bendrovės vadovas Luca Napolitano sakė: „Lancia” vėl bus geidžiamas, gerbiamas ir patikimas prekės ženklas Europos aukščiausios klasės automobilių rinkoje.

Lancia

2024 m. pasirodys naujos kartos „Lancia Ypsilon” – maždaug keturių metrų ilgio hečbekas, kuris turės tik hibridines ir elektrines modifikacijas. 2026 m. tikimasi sulaukti 4,6 m ilgio grynai elektrinio krosoverio „Lancia Aurelia”, o 2028 m. planuojama atgaivinti 4,4 m ilgio hečbeką „Lancia Delta”.

Nuotr. Stellantis

- Reklama -