Lietuvos BAJA taurė keliasi į Raseinius: šeštadienį dalyvių lauks trijų šimtų kilometrų iššūkis

Skaitoma 3 min

Lietingai vasarai įsibėgėjus, birželio viduryje prie starto antrame Lietuvos Baja taurės etape linijos Raseiniuose stos beveik dvi dešimtys dalyvių. Čia varžysis „Adventure“ klasės dalyviai, o norintys patirti ką reiškia šios varžybos ir susipažinti su visa jų virtuve iš arčiau gali startuoti svečių „Guest“ klasėje, kuri bus apdovanota atskirai.

Organizatoriai džiaugiasi, kad šių varžybų geografija plečiasi – antrasis etapas startuos ir finišuos Raseiniuose.

Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis sveikino atvyksiančius dalyvius ir organizatorius bei sakė, kad tai džiugus įvykis ne tik sportininkams, bet ir miesto gyventojams: „Džiaugiamės, kad į mūsų miestą atvažiuoja šis renginys. Organizatoriai kruopščiai suderino trasas, tad tikimės, kad ir dalyviams patiks mūsų kraštas.“

Laukia sudėtingas iššūkis

Baja taurės varžybos nuo čempionato skiriasi tuo, kad čia dalyviai visada važiuoja laikydamiesi kelių eismo taisyklių, tačiau tai toli gražu nereiškia, jog jų laukia lengvas pasivažinėjimas parke. Šiam etapui organizatoriai suplanavo beveik trijų šimtų kilometrų ilgio trasą, besidriekiančią vidurio Lietuvoje, o viso startuojantiems, kartu su pravažiavimais iki trasos, teks įveikti virš 300 km.

„Tikrinant trasas likus kelioms dienoms prieš startą pastebėjome, kad dalyviams teks tvarkytis ne tik su navigaciniais iššūkiais, bet ir įveikti sunkiai pravažiuojamus kelius. Kadangi pastaruoju metu dažnai pliaupė lietūs, sudarytoje trasoje teks įveikti ir purvo ruožų, ir pakankamai gilias brastas. Vairuotojams pravers geras savo technikos pažinimas, mat laukia gilūs vandenys ir didelės duobės, tad reikia žinoti ribas“, – apie trasoje laukiančius išbandymus kalbėjo renginio organizatorius Gediminas Grigaitis

Organizatoriai nurodo, kad iš beveik trijų šimtų kilometrų greičio ruožo virš 60 procentų sudarys miško bei lauko keliukai, 20 procentų – žvyrkeliai, o likusi dalis trasos drieksis asfaltuotais keliais. Maksimalus leidžiamas greitis miško keliuose bei žvyrkeliuose Lietuvoje yra 70 km/val, tačiau dalyviai puikiai žino, kad daugelyje atkarpų pasiekti tokį greitį yra itin sudėtinga. Tiesa, važiuojant tokias ilgas varžybas už greitį gerokai svarbiau yra važiuoti be navigacinių klaidų, mat nuklydus nuo maršruto galima prarasti gerokai daugiau laiko ir nukristi rezultatų lentelėje žemyn.

Dalyviai prie starto linijos Raseinių hipodrome stos birželio 18 dieną 9 valandą ryte. Pirmojo dalyvio finišas numatomas tos pačios dienos 18 valandą. Kitas šių varžybų etapas numatomas liepos 27-30 dienomis, kur varžysis ir „Sport“ įskaitos lenktynininkai bei motociklininkai ir keturratininkai. Tai jau legenda tapęs „Perimetro“ renginys – daugelis jį vadina lietuviškuoju Dakaru.

ŽYMĖ: