Porsche entuziastai padarė šventę vaikams

Skaitoma 4 min

„Mums svarbiausia dovanoti gerą emociją“, – tokius žodžius, kalbėdami apie praėjusį šeštadienį įvykusį renginį, dažnai kartojo jo organizatoriai. Iš meilės „Porsche“ automobiliams susikūrusi entuziastų bendruomenė, neturinti nieko bendro su „Porsche“ atstovais Lietuvoje, visą sezoną susitikdavo turiningai praleisti laiką kartu. Kartais tai būdavo pasivažinėjimai trasoje, kartais kelionės po gražiausias Lietuvos vietas ar net išvykos į užsienį. Sezonui einant į pabaigą kompanija nusprendė jį užbaigti sukurdami šventę ne tik sau: kvietė atvykti šeimas bei pasikvietė vaikus, kuriems gyvenimas nebūtinai pats lengviausias tam, kad jie galėtų patirti važiavimą sportiniu automobiliu lenktynių trasoje.

„Mintis pasikviesti vaikus kilo labai natūraliai. Prieš tai su ta pačia kompanija ir šeimomis važinėjomės po Lietuvos dvarus, tad pamanėme, kad reikia suteikti emocijų ir kitiems, sunkiau gyvenantiems vaikams. Man tai ne pirmas kartas, kai organizuoju renginius su vaikais. Esu ir Gineso rekordą pasiekęs kai klijavome daugiausiai lipdukų ant automobilio, tad šis sprendimas buvo labai natūralus“, – dalinosi mintimis vienas iš organizatorių Vytis Šliažas.

Vyras taip pat pasakojo, jog pirmiausia kreipėsi į organizaciją „Žmonės žmonėms“, kad jie padėtų susisiekti su tomis įstaigomis, kurių vaikams tai būtų aktualiausia ir įdomiausia. Į Kačerginės Nemuno žiedą susirinko Palemono Vaikų Dienos centro fondo „Parama vaikui“ nevalstybinių vaikų globos namų bei Alytaus dailiųjų amatų mokyklos auklėtiniai. Viso į renginį atvyko net 25 svečiai – organizatoriai jiems įteikė rėmėjų dovanas, supažindino su sportiniais automobiliais, trasa, o galų gale visus juos pavežiojo po Nemuno žiedą „Porsche“ automobiliais.Po renginio auklėtojos pasakojo, kad tokių emocijų vaikų veiduose jos jau seniai nebuvo mačiusios, o po pusdienio, praleisto trasoje, šypsojosi ir įspūdžiais dalinosi net ir patys tyliausi bei uždariausi vaikai.

„Aš dažnai vežioju žmones trasoje ir tie, kurie turi viską, reaguoja labai įprastai. Kai vežioji vaikus, kurie gyvena sunkesnėmis sąlygomis, yra šiek tiek kitokie, emocijos būna visiškai kitos. Pagalvojome, kad gal tai bus didesnė motyvacija jiems stengtis, gyventi su šviesesnėmis mintimis. Vaikų namams pinigų nereikia, jie sako, kad yra aprūpinti… Jiems reikia tikro bendravimo, gerų emocijų.

Aš manau, kad mes darysim daugiau tokių renginių, nes vaikų emocijos labai stiprios. Ir tai atperka bet kokias organizavimo pastangas“, – neslėpdamas emocijų kalbėjo vienas iš organizatorių Vytas Bilinskas.

Kartu su šia patirtimi vyko ir „LeMans“ tipo slalomas, kuriame vaikai galėjo palaikyti savo favoritus ir pamatyti kaip vyksta lenktynės. Tiesa, šios nebuvo įprastos – vairuotojai pirmiausia turėjo nubėgti iki savo automobilio, užvesti, užsisegti saugos diržą ir tik tada galėjo startuoti. Dalis slalomo trasos turėjo būti įveikta važiuojant atbulomis.

Slalomo dalyviai neslėpė, kad tai buvo vienos linksmiausių lenktynių, kuriose jiems teko dalyvauti, bet sportinis elementas niekur nedingo ir azarto buvo per akis. Trečią vietą slalome iškovojo Karolis Vainalavičius, antras liko Vilius Šukys, o pereinamoji „Lorus“ nugalėtojo taurė, siekianti beveik metro aukštį, atiteko Vytui Bilinskui.

Organizatoriai labai dėkoja savo rėmėjams, nei kiek nesuabejojusiems renginio idėja ir leidusiems jai įvykti. Vyrai žada, kad tai tikrai ne paskutinis toks atviras renginys, skirtas visiems norintiems pasikrauti gerų emocijų, o taip pat ir vaikams, kuriems jos pačios svarbiausios.