„Porsche“ entuziastų metai: rinkosi ne tik „gazuoti“, bet ir pažinti Lietuvą

Išskirtinių, retų ar sportinių automobilių savininkai kartu su automobiliu dažnai gauna ir dar vieną papildomą vertę – galimybę priklausyti bendraminčius vienijančiose bendruomenėse. Viena iš jų – dviejų entuziastų įkurta „Speedfest“, vienijanti „Porsche“ automobilių vairuotojus. Ši kompanija jau sėkmingai uždaro savo antrąjį sezoną, kurio metu įvyko net keli skirtingo pobūdžio renginiai, o pati bendruomenė išaugo bene dvigubai – šiuo metu ją sudaro daugiau nei 400 narių.

„Metai buvo labai aktyvūs – turėjome net septynis renginius: metų pradžioje rinkomės į „Febi Speedfest Dakarą“, kurio metu keliavome apsnigtomis Lietuvos apylinkėmis, du kartus leidomės į keliones po neatrastas Lietuvos vietas, tris kartus rinkomės Kačerginės Nemuno žiede ir kartą tobulinome savo vairavimo įgūdžius Šiaulių autodrome“, – pasakojo vienas iš „Speedfest“ įkūrėjų Vytas Bilinskas.

Viso, pasakoja organizatorius, per sezoną renginiuose susirinko virš 200 dalyvių, o renginiai lenktynių trasoje pavirto ne tik vairavimo entuziastų, bet ir visų šeimų laiko praleidimo vieta.

„Suprantame, kad automobiliniai renginiai dažnai reiškia, jog vienas šeimos narys visą dieną bus atskirai nuo vaikų ir antrosios pusės, tad mums svarbu, jog čia azarto ir užsiėmimų rastų visa šeima. Bene didžiausio susidomėjimo visada susilaukia „Telko Castrol LeMano“ slalomas. Tai lenktynės, kuriose žiūrovams visada būna į ką pažiūrėti, o dalyviai tam, kad laimėtų, turi būti greiti ne tik trasoje, bet ir mokėti greitai bėgti“, – apie renginius kalbėjo kitas „Speedfest“ bendraįkūrėjas Vytis Šliažas.

Vyras paminėjo, jog į slalomo trasos įveikimo laiką skaičiuojasi ir nubėgimas iki automobilio bei jo užvedimas – panašiai, kaip vykdavo senosiose Le Mans lenktynėse. Tiesa, lenktynės čia prasideda dar anksčiau, mat automobilių stovėjimo tvarka, o taip pat ir kelias, kurį reikės nubėgti, priklauso nuo registracijos laiko. V. Šliažas sako, kad kovojantys dėl aukščiausių pozicijų seka registracijos pradžios laiką: „įdomus faktas, kad į trečią etapą per 40 sekundžių užsiregistravo net 5 dalyviai.“

Pasiekė rekordą ir mokėsi vairuoti

Vieno iš renginių vienintelėje Lietuvos žiedinių lenktynių trasoje metu „Speedfest“ bendruomenė pasiekė ir naują Lietuvos rekordą – vienu metu trasoje važiavo daugiausiai vieno gamintojo automobilių – net 37 „Porsche“.

„Vienintelė Lietuvoje esanti lenktynių trasa tikrai nėra puikiausios būklės, tad šiuo rekordu norėjome pasidžiaugti gausiu savo bičiulių būriu ir tuo pačiu atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į tai, kad trasos reikia ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir paprastiems žmonėms“, – pasakojo V. Bilinskas ir pridūrė, kad susirinkę trasoje bendruomenės nariai dalinasi sportinio vairavimo patarimais ir stengiasi padėti vieni kitiems tapti greitesniems.

Taip pat organizatoriai kreipia labai didelį dėmesį saugumui ne tik trasoje, bet ir keliuose, todėl artėjant žiemai organizavo bendruomenės narių išvyką į Šiaulių autodromą.

„Renginys sulaukė didelio susidomėjimo. Važiavome vingiuotoje trasoje ir aptarinėjome tai, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad iš to būtų maksimali įmanoma praktinė nauda. Taip pat išbandėme dvi slidžias dangas, kurios leidžia prisiminti reikalingus įgūdžius prieš šaltąjį sezoną. Dieną baigėme kartingų varžybomis“, – prisimena V. Šliažas

Laukia aktyvus trečias sezonas

Abu organizatoriai pasakoja, kad ateinantis sezonas laukia ne ką mažiau aktyvus, o artimiausias renginys – „Febi Speedfest Dakaras“ – jau sausio 8 dieną.

„Saudo Arabijoje vykstant Dakaro raliui karštai palaikome ten važiuojančius lietuvius, o tuo pačiu juk visi tyliai svajojame ir patys tapti tokiais didžiais lenktynininkais. Su Vytu jau išžvalgėme trasą ateinančiam nuotykiui – Lietuvoje pilna vaizdingų ir kartais sunkiai pravažiuojamų miško keliukų, kuriais ir drieksis mūsų Dakaro trasa“, – išduoda V. Šliažas ir sako, kad registracija į šį renginį jau paskelbta „Speedfest“ facebook paskyroje.

Taip pat kitame sezone laukia net trys „Febi Speedfest“ renginiai Kačerginės Nemuno žiede, kurių metu vyks ir daugiausiai gerbėju pritraukiantis „Telko Castrol LeMano“ slalomas. Sezono metu planuojami ir keli renginiai su vairavimo simuliatoriais.

„Nors bene visi bendruomenės nariai yra užkietėję benzingalviai, taip pat daug dalyvių susirenka ir į „Febi Speedfest Travel“ keliones, kurių metu visi leidžiamės atrasti įvairias Lietuvos vietas, paragauti autentiškų patiekalų bei išgirsti istorijų“, – kalbėjo V. Šliažas.

Organizatoriai kviečia visus „Porsche“ automobilių gerbėjus prisijungti prie bendruomenės ir praleisti laiką bendraminčių draugijoje.

- Reklama -