Rally Žemaitija ruošia naktinių siurprizų

Skaitoma 2 min

Nors Lietuvos ralio čempionatas jau startavo lenktynėmis Lenkijoje, pirmoji oficialiai akistata su savais žiūrovais tradiciškai įvyks Žemaitijoje. Geriausių grunto meistrų laukianti organizatorių komanda iš „Kelmės ASK“ teigia pasirengusi sukurti išskirtinę ralio fiestą.

Skiriamasis „Rally Žemaitija“ bruožas – ypač kruopšti ankstesnių varžybų analizė ir pastangos bent per sprindį kilstelėti kokybės reikalavimų kartelę aukštyn. Padaryti tai devintą kartą iš eilės yra milžiniškas iššūkis, tačiau „Kelmės ASK“ vadovė Ingrida Savickienė šypsosi ir tikina, tradicijų neketinanti laužyti.

„Pasiruošimą šiųmetiniam raliui prasidėjo praktiškai iš kart po „Rally Žemaitija 2021“ finišo – kol įspūdžiai karšti ir kol neužsimiršo nei viena pastaba, atkeliavusi iš sportininkų, komandų vadovų ar ralio fanų. Puikiai žinom, kokie sumanymai pasiteisino, o kas šiek tiek prisvilo, todėl stengiamės nekartoti klaidų ir šlifuoti tuos lenktynių elementus, kurie sukuria daugiausia teigiamų emocijų. Labai tikimės, kad šįkart jomis bus užpildytos abi ralio dienos“, – žada I. Savickienė.

Šiais metais į Kelmės kraštą grįžta senokai čia matyti naktiniai greičio ruožai. Tokio tipo užduotys iš ekipažų reikalauja kur kas geresnio pasirengimo ir tarpusavio pasitikėjimo, o žiūrovams dovanoja išskirtinių įspūdžių. Tiesa, kadangi liepos pradžioje saulė leidžiasi niekur neskubėdama, sulaukti visiems vienodai juodos tamsos užtrunka, o mechanikų poilsis sutrumpėja iki minimumo.

„Rally Žemaitija 2022“ trasų dėlionė radikaliai nesiskirs nuo ankstesnių metų ir tai vienareikšmiškai yra gera žinia, nes Kelmės krašto kelių tinklą ir grunto kokybę sportininkai įvardina kaip artimą idealiai.

Kol kas didžiausias organizatorių galvos skausmas – kaip sutalpinti visus norinčius startuoti sportininkus? Praėjusiais metais net 15 ekipažų, paraiškas siuntusių paskutinę akimirką, teko atsiprašyti ir pasakyti „ne“, nes daugiau nei 106 automobiliai tiesiog fiziškai netilpo į vadinamąjį  „sportinį kanalą“. Šiais metais situacija gali iš dalies kartotis, nes į Žemaitiją vėl atvažiuos Lenkijos ralio čempionato karavanas. Geroji žinia, kad tai suteiks progą paganyti akis į keliskart gausesnį R5 kalibro technikos parką, o konkurencija neabejotinai bus aštri kaip chirurgo skalpelis.

„Rally Žemaitija 2022“ vyks liepos 8-9 dienomis.