Ruošiate motociklą sezonui? 6 dalykai, kurių geriau nepamiršti

Skaitoma 3 min

Sušilus orams, motociklų vairuotojai naujam sezonui ima ruošti savo transporto priemones – apšvietimo sistemos priežiūra tampa vienu svarbių aspektų, prieš išriedant į gatves. Pasak ekspertų, net dėl vienos perdegusios lemputės neretai gali tekti kreiptis į servisą bei atlikti pakartotinę patikrą techninio aptarnavimo centre. Ką reikia žinoti, norint tinkamai pasirūpinti savo motociklu ir kokių dažniausiai vairuotojų daromų klaidų vengti?

Patikrinti, ar motociklas praėjęs techninę apžiūrą ir turi draudimą. Dėl besibaigiančio draudimo dažniausiai gauname priminimą iš savo agento, tačiau techninės apžiūros termino turime nepraleisti patys.

Tinkamai įvertinkite, ar lemputes sugebėsite pasikeisti patys. Būtent perdegusi lemputė labai dažnai tampa kliūtimi sėkmingai praeiti techninę apžiūrą. Vis dėlto, pastebėjus, kad lemputės nešviečia, įvertinkite savo jėgas – nors daugeliu atvejų patys motociklų vairuotojai sugeba pasikeisti perdegusias žibintų lemputes, tačiau neretai dėl specifinių žibintų konstrukcijų jas išardyti būna sudėtinga, todėl tokiu atveju visuomet geriau rinktis profesionalų pagalbą ir pasinaudoti mechanikų paslaugomis.

Vadovaukitės gamintojo rekomendacijomis. Motociklų žibintams skirtas lemputes rinkitės ir naudokite tik tų parametrų, kuriuos rekomenduoja motociklų gamintojai, nes skirtingas stiprumas turi įtakos produkto veikimui. „Esant per silpnam šviesos kiekiui, lemputė neskleis pakankamai šviesos, todėl transporto priemonė bus prasčiau matoma kelyje, o pasirinkta per daug galios turinti lemputė gali sukelti papildomų problemų motociklo akumuliatoriaus veikimui, pagreitinti jo išsikrovimą“, – dažną vairuotojų daromą klaidą įvardija apšvietimo sprendimus motociklams pristatančios „Philips“ atstovė Violeta Pasionek.

Nenaudokite automobilių lempučių. Dažnai pamirštama, jog motociklams yra skirtos specialios lemputės, todėl negalima jų keisti automobiliams pritaikytais sprendimais – dviratėms transporto priemonėms tenka didesni bei dažnesni smūgiai bei perkrovos, o tai turi įtakos jų tarnavimo laikui ir kelio apšvietimo efektyvumui. Pavyzdžiui, dažnai apšvietimo sprendimus pristatantys prekių ženklai motociklams skirtų lempučių pavadinimuose naudoja skirtingus užrašus, žymėjimus – „Philips“ naudoja žymėjimą „moto“, o ant pakuotės taip pat galima matyti užrašą „Vibracijai atsparus 10 G“.

Įvertinkite vairavimo sąlygas. Vairuotojams, daugiausiai važinėjantiems mieste, bus reikalingas kitoks apšvietimas, nei tiems, kurie leidžiasi į tolimesnes keliones. Šiandien rinkai pristatomos motociklų lemputės dėl unikalių sprendimų vairuotojams užtikrina geresnį matomumą kelyje ir saugesnį vairavimą, pavyzdžiui, turi 130 proc. efektyvesnį šviesos srautą, palyginti su teisės aktuose nustatytu minimaliu, skleidžia išskirtinės spalvos šviesą, kuri vairuotojui užtikrina optimalų kontrastą ir padeda geriau suvokti kelio detales.

„Rinkoje galima rasti lempučių, kurioms būdingas oranžinis spindesys, ypač tinkamas važinėjantiems mieste, kiti – baltos šviesos, panašios į ksenoninę – sprendimai taikomi, norint pabrėžti motociklo dizainą. Kuriamos lemputės užtikrina ir optimalų matomumą važiuojant tamsoje dėl ilgo tarnavimo laiko – vidutiniškai iki 400 valandų nepertraukiamo apšvietimo“, – apie išskirtinius motociklų lempučių parametrus pasakoja Violeta Pasionek.

Nepamirškite pagalbinių lempučių. Svarbu pasirūpinti ne tik tinkamu priekinių žibintų apšvietimu, bet ir pagalbinių lempučių veikimu – reikalinga reguliariai tikrinti stovėjimo žibintus, posūkio rodiklių, STOP arba valstybinių numerių ženklų apšvietimą.