„Samsonas Rally Rokiškis“ dalyviai savo automobilius pristatė techninei komisija

Skaitoma 2 min

Rokiškis šią savaitę jau gyvena ralio ritmu. Ketvirtadienį Nepriklausomybės aikštėje pradėjo dygti komandų serviso palapinės, o kol ekipažai užsirašinėjo greičio ruožų stenogramas, jų mechanikai ralio automobilius pristatė techninei „Samsonas Rally Rokiškis“ komisijai.

Techninė komisija – privaloma procedūra automobilių sporto varžybose, be kurios palaiminimo negalėtų startuoti nė vienas dalyvis. Būtent ketvirtadienis buvo skirtas techninės komisijos darbui, tad dalyvių automobiliai vienas po kito buvo gabenami pas komisarus.

Čia didžiausias dėmesys buvo skirtas saugumo įrangai – tikrinami ne tik automobilyje esantys saugos komponentai, bet ir sportininkų ekipuotė. „Samsonas Rally Rokiškis“ techninės komisijos pirmininkas Saulius Stanaitis tvirtino, kad praktiškai visi ekipažai į Rokiškį atvyko tinkamai pasiruošę. Vos keliems dalyviams komisarai turėjo nedidelių pastabų.

„Kažkokių išskirtinumų nėra. Keli dalyviai buvo pamiršę užpildyti saugos įrangos deklaraciją, keliems automobiliams buvo smulkių trūkumų, tačiau visi į pastabas reagavo ir susitvarkė, todėl galima sakyti, kad techninė komisija įvyks sėkmingai“, – likus valandai iki techninės komisijos darbo dienos pabaigos sakė jos pirmininkas Saulius Stanaitis.

Iš viso paraiškas į „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas buvo pateikę 105 duetai, tačiau po administracinės komisijos paaiškėjo, kad trys ekipažai neatvyko, tad galutiniame sąraše – 102 tandemai iš aštuonių šalių.

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybų startas – jau penktadienį. Po 13 val. įvyksiančios oficialios varžybų atidarymo ceremonijos ir simbolinio pervažiavimo per starto arką dalyviai pajudės į pirmąjį greičio ruožą. Jų penktadienį numatyti penki. Du paskutinieji pirmosios dienos greičio ruožai vyks Rokiškio miesto gatvėmis greta dvaro.

Šeštadienį numatyta dar dešimt greičio ruožų. „Samsonas Rally Rokiškis“ dalyviai, besivaržantys Lietuvos ralio čempionato įskaitose, per dvi dienas turės įveikti beveik 140 km greičio ruožų. Ralio sprinto dalyvių lauks per pusę trumpesnė distancija – 71 km.

Daugiau informacijos apie „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas galima rasti organizatorių puslapyje www.samsonasrally.com.

Andriaus Lauciaus nuotr.