Turkijoje pradėta nuosavų TOGG elektromobilių gamyba

Skaitoma 3 min

Išsipildė Recepo Erdogano svajonė, kurią jis išdėstė per 2014 m. prezidento rinkimų kampaniją. Turkija jau turi savą automobilių gamintoją TOGG ir praėjusį savaitgalį buvo pradėta serijinė elektromobilių gamyba.

TOGG projektą 2017 m. sukurė penkių stambių Turkijos verslo subjektų konsorciumas. Jam priklauso alaus gamybos bendrovė „Anadolu Group”, automobilių gamintoja BMC, mobiliojo ryšio operatorius „Turkcell”, pramonės ir energetikos holdingas „Zorlu” bei Prekybos rūmų ir prekių biržų sąjunga. TOGG reiškia Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, t. y. „Turkijos automobilis”. Bendrosios įmonės generaliniu direktoriumi tapo buvęs „Bosch” vadovas Gürkanas Karakas, o vykdomuoju direktoriumi – buvęs „GM Korea” vadovas Sergio Rocha.

toggProjektas apima elektromobilių gamybą, kurių pirmieji pavyzdžiai buvo pristatyti 2019 m. Tuo metu netoli Gemliko miesto pradėta statyti nauja automobilių gamykla: ji yra toje pačioje Bursos provincijoje kaip ir dauguma užsienio bendrovių gamyklų (t. y. netoli tiekėjų). Gamykla kainavo 3,7 mlrd. dolerių, o jos pajėgumai gali siekti 175 000 elektromobilių per metus, nors iš pradžių buvo siekiama 100 000 automobilių per metus.

Pirmuoju TOGG  automobiliu tapo vidutinio dydžio krosoveris, kuris iki šiol net neturi pavadinimo. Dizainą kūrė „Pininfarina” studija, o serijinis krosoveris nuo prieš trejus metus sukurtos koncepcijos skiriasi tik tokiomis detalėmis kaip veidrodėliai ar durų rankenos. Platformos kilmė vis dar neaiški tačiau priekyje yra McPherson statramsčiai, gale – daugiasvirtė pakaba. Po grindimis paslėptas Kinijos bendrovės „Farasis” ličio jonų akumuliatorius-akumuliatorių gamybai įsteigta atskira bendra įmonė, kuri stato gamyklą netoli Ankaros.

toggKol kas bus gaminami dviejų variantų automobiliai. Pagrindinis modelis-ant galinės ašies sumontuotu 272 AG elektros varikliu varomas ir maždaug 300 km nuvažiuosiantis krosoveris. Alternatyva – modelis su visų varančiųjų ratų pavara ir dviem 544 AG elektros varikliais. Nuvažiuojamas atstumas apie 500 km. Įsibėgėjimo iki 100 km/h laikas 7,6 ir 4,8 sekundės.

toggJau paskelbta, kad pirmosios pagamintos transporto priemonės bus skirtos 81 Turkijos provincijos gubernatoriams ir Turkijos diplomatinių atstovybių užsienyje vadovams. Vyriausybė taip pat pažadėjo nupirkti bent 30 000 krosoverių valstybinėms įstaigoms. Automobiliai laisvai pardavinėti bus pradėti 2023 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje, o jų kaina svyruos nuo 43 iki 54 tūkst. dolerių. Eksportą į Europą tikimasi pradėti po pusantrų metų.

TOGG ruošia dar keturis modelius. C klasės sedanas bus pradėtas surinkinėti 2024 m., o vėliau pasirodys liftbackas, kompaktiškas B klasės krosoveris ir kompaktiškas furgonas. Iki 2030 m. tikimasi pagaminti milijoną TOGG elektromobilių.

togg

ŽYMĖ: