Viekšniuose konkurencijos sulaukęs Vaidotas Žala analogiškos kovos tikisi ir Rokiškyje

Rugpjūčio 6-7 dienomis Rokiškio ir Zarasų apylinkėse įvyks „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos. Jau penktą kartą organizuojamas ralis šiemet vėl suburs greičiausius Lietuvos ralio lenktynininkus, o jiems pirštinę mesti ketina ir keletas greitų ekipažų iš užsienio. Savo mintimis prieš „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas pasidalijo „Agrorodeo“ ekipos pilotas Vaidotas Žala, kuris tikina, kad Rokiškyje veikiausiai laukia tokio paties įtempto siužeto trileris, kokį buvo galima stebėti Viekšniuose, rašoma pranešime.

Gali būti, kad pamažu baigiasi tie laikai, kai Vaidotas Žala su Andriu Malnieku ralio varžybas laimėdavo nepadoriu skirtumu prieš varžovus, o kartą švęsti pergalę Elektrėnuose nesukliudė net gauta vienos minutės bauda. Kad „Agrorodeo“ duetui šį sezoną gali būti ne taip lengva puikiai iliustravo Viekšniuose vykusio Lietuvos ralio čempionato etapas. Dešimčių sekundžių ar net minučių persvaromis įpratęs laimėti Vaidotas Žala šįkart pergalę išplėšė vos 5,9 sek. pranašumu prieš Martyną Samsoną.

Vaidotas Žala svarstė, kad viena iš tokio galutinio rezultato Viekšniuose priežasčių – labai greiti ruožai su daug tiesių atkarpų, kuriose negali nei daug laimėti, nei daug pralošti. Tačiau Vaidoto Žalos teigimu, didžiausią įtaką tokiai galutinei rikiuotei padarė sparčiu žingsniu progresuojantys varžovai, todėl šiais metais „Agrorodeo“ pilotas jau niekur nesitiki laimėti be konkurencijos.

„Faktas tas, kad greičio ruožai Viekšniuose buvo labai greiti, daug tiesių atkarpų. Jie nebuvo ilgi, o juose galėjai rasti kokius penkis posūkius ir greičio gesinimo zoną. Tai reiškia, kad ten susikrauti ar prarasti daug laiko nebuvo tiek daug vietų. Todėl tie skirtumai ir buvo po kelias sekundes. Bet buvo keletas ir techniškesnių vietų ir matosi, kad kolektyvas važiuoja labai stipriai.

Panašu, kad Rokiškyje konkurencija neturėtų būti mažesnė. Ar skirtumai bus tokie patys maži, sunku pasakyti. Bet aš jau dabar matau, kad tiek Martynas, tiek Vladas ar Valerijus bus labai netoli. Praėjo tie laikai, kai ralio pabaigoje turėdavome minutės ar dviejų persvarą. Dabar turime praktiškai šešis greitus ekipažus, kurie gali iššauti ne tik į trejetuką, bet ir greičio ruožą laimėti. Šešetukas – labai stiprus, o žinant Audrių Gimžauską, tai jis į Rokiškį dar ir kitų „velnių“ užkvies, kad mums nebūtų lengva“, – kalbėjo Vaidotas Žala.

Vaidotas Žala tikina, kad jam „Samsonas Rally Rokiškis“ greičio ruožai ir tinka, ir patinka. Pasak lenktynininko, šis kraštas pasižymi ne tik įdomios konfigūracijos keliais, kuriuose lenktyniaujant nėra kada atsipūsti, bet ir gera danga.

„Rokiškyje tikrai yra techniškų greičio ruožų, kurie man „limpa“. Gruntas – klasikinis žvyras ir jis man palankus. Žinau, kaip jame elgtis, kaip įvažiuoti, išvažiuoti. Man čia viskas aišku ir visi greičio ruožai dangos prasme yra panašūs. Galbūt specifiniai miško kilometrai, ypač jei palyja. Bet šis ralis jau penktas, tad žinau, ko tikėtis, ką daryti. Tačiau tikrai žinau, kad šiemet nebus lengva“, – kalbėjo Vaidotas Žala.

Vaidotas Žala „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas yra laimėjęs du kartus – 2018-aisiais ir 2019-aisiais metais. Pirmame ralyje 2017-aisiais triumfavo Janis Vorobjovs, o praėjusiais metais čia pergalę šventė Nikolajus Gryazinas.

- Reklama -