Ar BMW vis dar populiariausi tarp sportiškų automobilių Lietuvoje?

Skaitoma 5 min

Neseniai apžvelgę naudotų ir naujų automobilių registracijos duomenis Lietuvoje, pamatėme kad tarp naudotų automobilių BMW markės automobiliai daugelį metų yra vieni iš populiariausių Lietuvoje. Šalia populiariausių „Volkswagen Passat“ ir „Volkswagen Golf“ modelių nuolat sutinkame 3 serijos ir 5 serijos BMW modelius. Kadangi BMW automobiliai pasižymi sportiškumu ir galia, pažiūrėkime ar tikrai tarp galingiausių parduodamų naudotų automobilių Lietuvoje jų yra tiek daug. Bei kokie kiti sportiniai ir sportiški modeliai yra populiarūs pas mus.

Populiariausi galingi automobiliai Lietuvoje yra visai ne sportiniai automobiliai

Pasirinkime akivaizdžiausią sportinio automobilio parametrą – variklio galią. Matome, kad tarp galingesnių nei 300 kW naudotų automobilių populiariausi yra 7 serijos BMW, Mercedes-Benz S klasės didžialitražės ir AMG versijos, Audi A8 ir S8 modeliai bei Porsche Panamera.

“Kaip matome visi šie automobiliai yra prestižiniai aukščiausios klasės sedanai. Tai statuso ir įvaizdžio automobiliai, o būtent tokius lietuviai mėgsta labiausiai. Tai nereiškia, kad šie modeliai yra itin sportiški, tiesiog dažnai jie komponuojami su didelio darbinio tūrio ir galingais varikliais” – sako skelbimų ir atsiliepimų apie automobilius svetainės Autoasas.lt vadovas Nerijus Paketūras.

Pažvelkime į sportiškesnius automobilius nei minėti komfortiški sedanai, turinčius ne tik galingą variklį, bet ir geresnes valdymo savybes, sportiškesnę pakabą bei ne tiek komfortą kiek sportiškumą akcentuojantį saloną. Šiame segmente populiariausi žinoma BMW markės automobiliai – populiariausias iš jų yra “Grand Tourer” klasės atstovas 6 serijos BMW ir dar labiau į sportiškumą orientuoti BMW M5 ir M3 modeliai. Šiems nedaug populiarumu nusileidžia penkialitriniai Ford Mustang modeliai. Toliau matome mažiau populiarius naujos kartos sportiškus automobilius – elektromobilius Tesla Model S ir stipriai populiarėjantį Tesla Model 3 bei benzininį BMW M4 modelį.

Toliau pagal populiarumą rikiuojasi Porsche atstovai – grynakraujis sportinis automobilis Porsche 911 ir dar vienas elektromobilis Porsche Taycan. Toje pačioje populiarumo kategorijoje sutinkame dar kelis itin lietuvių pamėgtus sportiškus automobilius – didelį prabangų kupė/kabrioletą Bentley Continental GT, artimą 3 serijos BMW konkurentą Maserati Ghibli, kuris pirkėjus vilioja gera kaina ir itališku egzotiškumu, bei tiesioginį Ford Mustang konkurentą Chevrolet Camaro. Na ir sarašą užbaigia visada lietuvių mėgstami sportiškų Audi serijų S6, S7 ir RS4 modeliai su savo artimais konkurentais iš Mercedes-Benz kompanijos – C ir E klasių AMG versijomis.

Tarp populiariausių sportiškų automobilių ne vien vokiškos markės

Tačiau sportiški automobiliai yra nebūtinai tie, kurių galia yra didesnė nei 300 kW. Tad pažiūrėkime kokių sportiškų automobilių turime daugiausia “lengvesnėse” mažesnės galios kategorijose, tačiau su kupė ar kabrioleto kėbulais. Čia vienvaldžiais lyderiais yra 3 ir 4 serijos BMW automobiliai su kupė ir kabrioleto kėbulais bei Audi A5. Lyderiai tie, kurių ir tikėjomės, tačiau toliau matome nevisai tradicinius lyderius.

Sekantys pagal populiarumą žengia amerikietiški Ford Mustang, nuo jų kiek atsilieka Chevrolet Camaro modeliai. Žinoma, juos sunku priskirti “lengvesnei” kategorijai, tačiau turint galvoje kad jie komplektuojami ir su neitin galingais ir net mažo darbinio tūrio varikliais (kaip kad paskutinės kartos Ford Mustang), priskirkime juos lengvesnių sportiškų automobilių grupei.

Matome, kad amerikietiškų automobilių populiarumas paskutiniu metu stipriai auga. Žinoma viena svarbiausių to priežasčių yra prieinama kaina, tačiau įdomu ir tai, kad anot Autoasas.lt svetainės lankytojų vertinimų Ford Mustang automobiliai yra labai gerai vertinami. Tarkim Ford Mustang modelis gamintas 2005 – 2014 metais yra vertinamas net 38 % geriau nei jo konkurentai. Panašu į tai, kad lietuviai pradeda vis labiau pasitikėti amerikietiška kokybe, bet to šie automobiliai gerai atrodo ir garsiai riaumoja – būtent to mes ir norime iš sportiškų automobilių.

Gerokai mažiau populiarūs nei amerikietiški „musclecarai“ yra Lietuvoje itin pamėgti priekiniais ir visais ratais varomi Audi TT, silpnesnius variklius turintys 6 serijos BMW ir kultinį statusą turintys Subaru WRX modeliai.

Dar toliau rikiuojasi dviviečių rodsterių klasika tapusi Mazda MX-5 modeliai. Šie Mazda jau ketvirtas dešimtmetis nuolat patenka tarp populiariausių sportiškų automobilių visame pasaulyje. Dėka Mazda MX-5 valdymo savybių ir nebrangaus išlaikymo kaštų juos pamėgo ir lietuviai. Nuo Mazda rodsterių populiarumu beveik neatsilieka ir artimi jo konkurentai – galingesni ir gerokai brangesni rodsteriai BMW Z4, Mercedes-Benz SLK ir Porsche Boxster su centre montuojamu varikliu. Taip pat šioje populiarumo kategorijoje sutinkame Lexus RC ir keletą puikių galiniais ratais ir nedidelio darbinio tūrio variklius turinčių Subaru BRZ/Toyota GT-86 automobilių.

Populiarumo lentelę užbaigia dvivietis Nissan 370Z modelis, kurį dėka puikaus variklio ir solidžios Nissan kompanijos inžinerijos galima priskirti ir prie rimtesnių sportinių automobilių. Bei vienas nykstančios rūšies atstovas – tai Mazda RX-8 modelis su rotoriniu varikliu.

ŽYMĖ: