„CFMOTO Thunder Racing Team“ nepasiduos: net atšauktas ralis nesutrukdė lenktyniauti

Birželio septintąją dieną daugelis lenktynininkų, o ypatingai tie, kurie planuoja dalyvauti ateinančių metų Dakaro ralyje, ruošėsi startuoti Andalūzijos ralyje. Šis ralis ypatingas tuo, kad motociklais ir keturračiais važiuojantys sportininkai, finišavę Andalūzijoje, gauną „žalią šviesą“ dalyvavimui Dakare, mat vien noro startuoti sunkiausiose pasaulio lenktynėse neužtenka.

Likus savaitei iki starto organizatoriai netikėtai išplatino pranešimą, kad šis ralis atšaukiamas dėl regione smarkiai išaugusio gaisrų pavojaus ir turėtų įvykti šių metų rudenį, nors datos dar nėra aiškios. Likus vos savaitei iki starto išgirstos liūdnos naujienos tų lenktynininkų, kurių venose teka benzinas, nesustabdė – „CFMOTO Thunder Racing Team“ nariai jau sprendžia logistinius galvosūkius ir kraunasi kuprines į birželio 4-11 dienomis vyksiantį „Rally Albania“.

Ruošiasi Dakarui

Vos dieną prieš sužinant apie Andalūzijos ralio atšaukimą viešai savo planus dalyvauti Dakaro ralyje atskleidė „CFMOTO Thunder Racing Team“ komanda. Keturratininkai Adomas Gančierius bei Antanas Kanopkinas griausmingai pradėjo savo šių metų sezoną „Fenix“ ralyje ir iki šiol nuosekliai siekė sau išsikelto tikslo per metus turėti bent trisdešimt sportinių ralio dienų. Toks tikslas išsikeltas toli gražu ne be reikalo – kiekviena ralio diena leidžia sportininkams pasiekti geresnės savo formos, sukaupti dar daugiau tiek navigavimo, tiek važiavimo patirties, o taip pat ir ištestuoti vis naujus technikos komponentus, kuriuos komandai gamintojas kartais suteikia būtent šiam tikslui – ištestuoti ekstremaliomis sąlygomis.

Kiekviena sportinė ralio diena yra pasiruošimas artėjančiam Dakaro raliui, o sėkmingas finišas Andalūzijoje turėjo būti ir kelialapio į Saudo Arabiją užsitikrinimas. Tačiau nutikus netikėtam ralio kalendoriaus pasikeitimui komanda nepasimetė ir, kaip sako jos nariai, net nespėjus išgerti puodelio kavos buvo priimtas sprendimas keisti maršrutą bei startuoti Albanijoje, kurioje ralis prasideda vos už keturių dienų – ateinantį šeštadienį.

„Niekada nepasiduok. To laikausi tiek važiuojant trasoje, tiek gyvenime. Sužinoję, kad Andalūzijos ralis atšauktas, ilgai negalvojome ką daryti. Keturračiai ir visos reikalingos dalys jau pakrautos ir paruoštos startui, tad startuoti neatsisakėme, tik šiek tiek pakeitėme savo planus ir birželio 4 dieną Albanijoje stosime prie starto linijos. Tiesa, dar nėra atsakyti visi logistikos klausimai, bet neabejoju, kad viską išspręsime“, – apie itin greitą planų pasikeitimą kalbėjo A. Kanopkinas.

Šiam sportininkui tai bus jau antras startas Albanijoje – 2021 metais į Lietuvą A. Kanopkinas parvežė šio ralio keturračių įskaitos nugalėtojo titulą. Sportininkas neslepia, kad prieš startą sau kelia pačius aukščiausius tikslus, bet kaip bus, sako jis, pamatysime tik ralio metu.

 Užsiregistravo paskutinę dieną

 Vien jau tai, kad tuo pačiu metu, kai turėjo vykti atšauktas ralis, sąlyginai netoli vyks kitas, gali pasirodyti lyg laimingas atsitiktinumas, tačiau komandai pasisekė dar ir dėl to, kad ralis nebuvo atšauktas bent diena vėliau – „Rally Albania“ registracijos terminas baigiasi paskutinę gegužės dieną. Komanda, prieš sprendžiant logistinius sprendimus kaip spėti iki starto techniką nugabenti iki Albanijos, visų pirma turėjo spėti į šį ralį užsiregistruoti ir būti patvirtintiems organizatorių.

Daugiau nei 130 dalyvių šeštadienį startuos prie Adrijos jūros įsikūrusiame Durres uostamiestyje, kuriame jų lauks ralio atidarymo ceremonija bei trumpas prologas, o sekmadienį prasidės lenktynės. Pirmąją lenktynių dieną sportininkams teks įveikti net 290 kilometrų, o per visas septynias ralio dienas jiems teks nuvažiuoti per 2000 km. Birželio 11 dieną finišo arką sportininkai kirs Tiranoje, Albanijos sostinėje.

Per visą savaitę dalyviams teks įveikti įvairiausio tipo trasas, o važiavimą apsunkins itin kalnuotos vietovės. Vienas iš „CFMOTO Thunder Racing Team“ lenktynininkų Adomas Gančierius, kuriam tai taip pat bus antras startas Albanijoje sako, kad kuo sudėtingesnės trasos, tuo geriau: „Iš pradžių buvo lengvas šokas, kai per tokį trumpą laiką nusprendėme keisti ralį, kuriame startuosime, bet kai nori lenktyniauti viskas įmanoma. Albanijos kalnai yra įdomus ir nelengvas iššūkis, konkurencija taip pat didelė. Tikimės palaikyti gerą tempą ir parvežti džiuginančių rezultatų.“Komanda kviečia sekti juos socialiniuose tinkluose ir žada ten kiek įmanoma daugiau papasakoti apie tai, kaip seksis šiame, net šiek tiek avantiūra tapusiame, ralyje.

CFMOTO RACING TEAM nuotr.

- Reklama -