Geriausias 2023 m. pasaulio automobilis:”Hyundai”, „Kia” ar BMW?

Genesis G90

Prestižinis konkursas pasiekė finišo tiesiąją. Pagrindinio apdovanojimo laimėtojas ir kategorijų nugalėtojai bus paskelbti balandžio mėn.

Vasario pradžioje „World Car Of The Year” (WCOTY; Pasaulio metų automobilis) organizatoriai paskelbė dešimties geriausių pagrindinio konkurso finalininkų vardus. Taip pat paskelbti ir kategorijų finalininkų trumpieji sąrašai.

Dabar jau žinomi dalyviai prasimušę į TOP 3-tuką. Pagal taisykles pagrindinis apdovanojimas – geriausio pasaulio automobilio titulas – suteikiamas modeliams, kurių gamybos apimtis yra ne mažesnė kaip 10 000 vienetų per metus, parduodamiems bent dviejuose žemynuose ir bent dviejose pagrindinėse rinkose (Kinijoje, Europoje, Indijoje, Japonijoje, Korėjoje, Lotynų Amerikoje arba Jungtinėse Amerikos Valstijose). Geriausius išrinka daugiau kaip šimto žurnalistų iš 30 šalių žiuri.

Panašu, kad pagrindinį apdovanojimą gaus korėjietis arba vokietis. Į TOP 3 pateko „Hyundai”, „Kia” ir BMW modeliai. Beje, apskritai šis sezonas Korėjos ir Bavarijos bendrovėms buvo vaisingas.

Modeliai, kurie pateko į dešimtuką bet baigė kovą dėl titulo: „Alfa Romeo Tonale”, BMW 2 serijos kupė, „Honda HR-V/ZR-V”, „Mazda CX-60”, „Mercedes-Benz C-Class”, „Nissan Ariya” ir „Nissan Z”.

Metų miesto automobilis:

Citroen C3
Ora Funky Cat/Haomao
Volkswagen Taigo / Nivus.

Iš pradžių šioje kategorijoje konkuravo trys finalininkai, todėl niekas neliko nuošalyje. Kompaktiškas „Citroen” turi mažai ką bendro su Europai skirtu to paties pavadinimo modeliu: jis sukurtas Indijai ir Lotynų Amerikai. Dar vienas įdomus dalykas – „pasauliniu miesto automobiliu” gali tapti  kinų gamybos „Ora” priklauso koncernui „Great Wall”. Jų  hečbekas „Funky Cat/Haomao” yra elektromobilis, kuris parduodamas ir Europoje.

Metų aukščiausios klasės automobilis:

7 serijos/i7 BMW
Genesis G90
Lucid Air

Kinijoje gimusiam prekės ženklui „Lucid” šis „Pasaulio metų automobilio” sezonas ne mažiau vaisingas nei BMW ar „Hyundai-Kia”: didysis elektrinis sedanas „Air” sugebėjo patekti į finalą dar dviejose kategorijose. Į TOP 3 nepateko „Land Rover” „Range Rover” ir „Range Rover Sport” modeliai.

Metų sportinis automobilis:

Kia EV6 GT
Nissan Z
Toyota GR Corolla

BMW M4 CSL ir Porsche 911 (992) GT3 RS iškrito iš konkurso.

Metų elektromobilis:

BMW i7
Hyundai Ioniq 6
Lucid Air.

Genesis GV60 ir Kia Niro EV iškrito iš kovos.

Geriausias dizainas:

Hyundai Ioniq 6
Land Rover Range Rover
Lucid Air

Iškrito Cadillac Lyriq ir Nissan Z.

Konkurso „Pasaulio metų automobilis” nugalėtojai bus paskelbti balandžio mėnesį prasidėsiančioje Niujorko automobilių parodoje. Praėjusiais metais pagrindinį apdovanojimą pelnė žaliasis „Hyundai Ioniq 5”. Jis taip pat tapo metų elektromobiliu ir laimėjo dizaino apdovanojimą. Mercedes-Benz EQS buvo pripažintas „Premium Car 2022” automobiliu, Audi e-tron GT – metų sportiniu automobiliu, o 2022 m. miesto automobiliu žiuri išrinko Toyota Yaris Cross .

- Reklama -