Lietuvoje didžioji dalis suaugusiųjų yra vairuotojai. Atrodytų, jog vairavimas yra niekuo neypatingas individualus veiksmas, skirtas nuvykti iš vieno taško į kitą. Tačiau kai kurios transporto priemonės yra daugiau nei kasdienių kelionių įrankis: tokią nuomonę tikrai galėtų išsakyti motociklų, o ypač – keturračių vairuotojai. Pastarieji kartu su savo transporto priemonėmis gauna progą tapti didelės aktyvios bendruomenės dalimi. Bet ką ji įprastai veikia?
Vyksta tiek po Lietuvą, tiek į užsienį
Įsigijus keturratį, nesunkiai galima rasti pačių įvairiausių veiklų: nuo turistinių išvykų į lankytinas Lietuvos vietas, į kurias galima leistis dar neturint daug įgūdžių, iki sporto varžybų, kuriose geriau startuoti sukaupus nemenką patirtį.
Įmonės „Motorider“, prekiaujančios populiariausiais Lietuvoje „CFMoto“ keturračiais, pardavimo vadybininkas Adomas Gančierius klientams visada mielai papasakoja, ką ir kur gali jie nuveikti su savo technika.
„Organizuojama tikrai labai daug renginių, taip pat yra susibūrusi gausi keturratininkų bendruomenė feisbuke“, – atskleidžia keturračių entuziastas ir priduria, kad kiekvienas gali rasti sau tinkančių veiklų pagal pomėgius ir gyvenimo būdą.
Pasak pašnekovo, jeigu yra noras išbandyti save trasoje važiuojant laikui, vyksta „Enduro Rally“, Lietuvos „Cross Country“ ir „Enduro“ sprintai, taip pat kitos panašaus tipo varžybos. Jeigu labiau traukia kelionės ir norisi pažinti Lietuvą iš arčiau – rengiami turai Lietuvoje.
„Renginys „ATV turizmas“ surenka net po 100–150 keturračių, kurie važiuoja organizatoriaus paruoštu maršrutu su įtrauktais lankytinais objektais“, – pavyzdį pateikia A. Gančierius.
Pats keturračių bendruomenės veikloje aktyviai dalyvaujantis pašnekovas pasakoja, kad minėtas organizatorius rengia keliones ir į užsienį, o dabar viena populiariausių krypčių – Rumunija, kur susirinkusieji gauna progą savo keturračiais pasivažinėti po kalnus ir pasigėrėti įspūdinga gamta.
Renginius organizuoja ir pardavėjai
Ne paslaptis, kad keturračių ar motociklų prekyba užsiimančios įmonės dažniausiai gimsta iš jų įkūrėjų meilės šioms transporto priemonėms, tad jiems buvimas bendruomenės dalimi – itin svarbi veiklos dalis. Jau minėta bendrovė „Motorider“ įrengė naują keturračiams ir bagiams pritaikytą trasą, kurioje klientai gali išbandyti skirtingus modelius, čia rengiami bendruomenės susibūrimai.
Šioje trasoje vyksta ir įvairūs mokymai – štai visai neseniai teorinius ir praktinius užsiėmimus vedė Kauno policijos pareigūnai. Kadangi Lietuvoje išvystytas labai platus „CFMoto“ servisų tinklas, čia vyksta ir partnerių susitikimai, naujų modelių pristatymai.
„Taip pat organizuojame atviras dienas: galima atvykti prie mūsų naujojo salono ir išbandyti visą mūsų turimą techniką – nuo dviračio motociklo iki keturračio ar motobagio. Visas mūsų kolektyvas vienaip ar kitaip dalyvauja visokiose užklasinėse veiklose, susijusiose su tokiomis transporto priemonėmis. Praktika rodo, kad šalia technikos aptarimo, kalbos dažnai pasisuka ir apie jau minėtus renginius ir juose patirtus nuotykius“, – atvirauja A. Gančierius.
Svarbu neskubėti ir tinkamai pasirinkti
Norint ne tik dalyvauti, bet ir iš bendruomenės susibūrimų išsinešti pačius geriausius prisiminimus, reikia priimti teisingus sprendimus renkantis techniką ir – ne ką mažiau svarbu – tinkamą aprangą. „CFMoto“ keturračių gama itin plati – nuo 400 kubinių centimetrų darbinio tūrio variklio varomo modelio, išvystančio 24 kW galią, iki litrinio, V forma išdėstytų dviejų cilindrų motoro, generuojančio net 63 kW galią ir 85 Nm sukimo momentą.
Tarp šių kraštutinių variantų yra dar ne vienas modelis, tad tokį, kuris teiktų džiaugsmą ir būtų nesunkiai suvaldomas, ras kiekvienas pagal savo patirtį ir pasiryžimą mokytis. Tam puikiai pasitarnauja jau minėta speciali bandymų trasa.
Anot A. Gančieriaus, renkantis aprangą svarbu atsižvelgti, į kokius nuotykius ketinama leistis – vienam užteks paprasto kostiumo su apsaugomis, kitam gi reikės vandeniui ir purvui visiškai atsparių rūbų. Tiesa, „Motorider“ atstovas sako, kad nors įprasta manyti, jog viskas, kas susiję su tokiu laisvalaikiu, turi kainuoti brangiai, asortimente galima rasti jų pačių išbandytų ir racionaliai įkainotų drabužių bei aksesuarų.
„Pradėti tikrai nėra sunku, tereikia pasirinkti, kur norime vykti. Žinoma, į varžybas patarčiau keliauti nuvažiavus nauju daiktu bent 500–1000 km, taip bus galima pajausti ir suprasti, kas tai per technika“, – patarimais dalijasi keturračių žinovas.