Rally raid gerbėjų laukia rimčiausias metų iššūkis – tris dienas vyksiantis lietuviškasis Dakaras

Perimetras

Rally raid mėgėjų išsiilgtas iššūkis vėl startuoja: liepos 27-30 dienomis laukia „Lietuvos Baja čempionato ir taurės“ etapas, arba dar kitaip – didžiuoju vadinamas „Perimetras“.

„Lietuvos Baja čempionato ir taurės“ varžybose, kurios startuos ir finišuos Varėnos apylinkėse, tris dienas „Perimetro“ Adventure ir Quest klasių dalyviai žvyru, smėliu, miško ir lauko keliukais turės įveikti apie 2100 kilometrų ilgio trasą, besidriekiančią aplink visą Lietuvą, o sportinių įskaitų dalyviams teks išbandyti ir devynis specialius greičio ruožus, kurių bendras ilgis sudaro 305 km.

„Didysis „Perimetras“ yra laukiamiausios rally raid mėgėjų varžybos: tris dienas jie bandys techniką, savo meistriškumą ir ištvermę. Ne veltui šis „Perimetro“ etapas dar vadinamas lietuviškuoju Dakaru“, – sako renginio organizatorius Gediminas Grigaitis.

Laukiamiausias šis etapas ir dėl kitų priežasčių: liepos 27-30 dienomis surinkti taškai dvigubinasi, tad, sako organizatoriai, potencialūs čempionato nugalėtojai dar kol kas, kol nėra sėkmingai įveikę laukiančio etapo, džiaugtis negali, nes didysis „Perimetras“ gali visas kortas sumaišyti kitokia tvarka.

Čempionate varžomasi ir sportinėje įskaitoje, ir turistinėje. Sportininkams, važiuosiantiems automobiliais, bagiais, motociklais, teks varžytis dėl to, kuris bus greitesnis greičio ruožuose, o turistinės įskaitos dalyviams – apvažiuoti visą Lietuvos perimetrą, o juo važiuojant – ir gerai pasukti galvą orientacinėse rungtyse.

Iš viso renginyje startuos beveik 50 ekipažų. Tarp jų – visiems automobilių sporto mėgėjams gerai pažįstami vardai: startuos ir buvęs Vaidoto Žalos šturmanas Andris Malnieks, ir pirmosios Lietuvos Dakaro sunkvežimio komandos nariai – Vaidotas Paškevičius bei Slavomir Volkov, ir patyrę bekelės vilkai Merkys Saukevičius ir Šarūnas Paliokas, bei kiti.

„Džiaugiuosi, kad „lietuviškuoju Dakaru“ vadinamas „Lietuvos Baja čempionatas ir taurė“ sugrįžta į Varėnos miškus! Malonu, kad organizatoriai renkasi vaizdingas mūsų rajono apylinkes. Norisi, kad kiekvienas atvykęs dalyvis pamatytų ir įsitikintų, koks turtingas ir gražus Varėnos kraštas. Linkiu varžybų dalyviams sėkmingo starto ir saugaus važiavimo siekiant geriausiųjų titulo!“ – prieš startą linkėjo Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas.

„Perimetras“ startuoja Varėnos apylinkėse liepos 27 dieną

- Reklama -