Tapo žinoma kada nuo konvejerio nuriedės pirmieji vandeniliniai BMW

Skaitoma 1 min

Vokietijos automobilių gigantas BMW buvo vienas pirmųjų, kurie ėmėsi laipsniško automobilių su vidaus degimo varikliais gamybos atsisakymo, tačiau vien elektromobiliais BMW pasitenkinti nežada. Bavarai planuoja pradėti gaminti automobilius varomus vandeniliu. Kaip „Nikkei“ pranešė BMW pardavimų vadovas Peteris Nota 2025 m. BMW pradės kartu su japonų „Toyota“ sukurtų vandenilio kuro elementus naudojančių transporto priemonių masinę gamybą.

Pasak Peterio Notos, bendrovė mano, kad ši technologija ypač aktuali dideliems visureigiams. Prisiminkite, kad BMW pirmą kartą pristatė vandenilio kuro elementais varomo iX5 Hydrogen crossover koncepciją tarptautinėje Frankfurto automobilių parodoje 2021 m. rugsėjį. Tuomet mažos apimties aplinkai nekenksmingo automobilio pagrįsto BMW X5 gamybą planuota pradėti iki 2022 metų pabaigos.

P.Nota taip pat teigė, kad Vokietijos automobilių milžinas paspartins perėjimą prie elektromobilių. Šiuo metu BMW siekia, kad iki 2030 m. 50 % parduodamų naujų automobilių visoje grupėje, įskaitant antrinius „Mini“ ir „Rolls-Royce“ prekių ženklus, būtų elektra varomi automobiliai.

Tačiau BMW pardavimų vadovas pripažino, kad kelyje į elektrinę ateitį yra tam tikrų kliūčių. Jis nurodė reikalingų medžiagų trūkumą ir nepakankamai išvystytą elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą. Dėl šių priežasčių bendrovė bent jau artimiausiu metu neplanuoja visiškai atsisakyti vidaus degimo variklių.