Pristatytas naujas Lexus RX: kas pasikeitė?

Skaitoma 3 min
Lexus nuotr.

„Lexus“ oficialiai pristatė penktosios kartos RX krosoverį. Pradėdamas kitą skyrių modelio istorijoje RX sulaukė naujo dizaino, perkurtos interjero architektūros ir net keturių elektrinių modifikacijų iš kurių trys hibridai.Išoriškai Lexus RX rimtai pasikeitė ir iš tikrųjų tapo didesne jaunesnio NX modelio versija. Prie šios transformacijos prisidėjo naujos radiatoriaus grotelės su patentuotu verpstės formos „įdaru“, visiškai kitokie buferiai ir priekiniai žibintai, taip pat galinis „mono žibintas“, išsitempęs per visą automobilio plotį.

Lexus nuotr.

Interjeras taip pat smarkiai pasikeitė. Atsikratę įprastų durų rankenų (dabar durys atsidaro mygtuku, kaip ir naujajame NX), japonai RX padovanojo skaitmeninį prietaisų skydelį, naują vairą ir kitokią priekinio skydelio architektūrą į kurį organiškai įsiliejo 14 colių multimedia ekranas. Visa tai papildo panoraminis stogas ir projekcija ant priekinio stiklo, kuri prieinama tik brangiausiuose modeliuose.

Perėjus prie naujos modulinės GA-K platformos krosoveris numetė beveik 90 kg. o ratų bazė išaugo 6 cm. Tai turėjo teigiamos įtakos erdvei galiniams keleiviams ir bagažinės tūriui.

Naujojo RX variklių gamoje yra keturi varikliai, tačiau kažkodėl Lexus nusprendė kalbėti tik apie tris. Jauniausias iš jų gaus RX 350 versiją – tai bus 2,4 litro benzininis keturių cilindrų turbo variklis, kurio galia 275 AG, susietas su klasikiniu aštuonių greičių automatu ir priekinių arba visų varančiųjų ratų pavara. Tokio RX įsibėgėjimas iki 100 km/h užtrunka nuo 7,2 iki 7,5 sekundės.

Visos kitos modifikacijos yra išskirtinai hibridinės ir varomos visais ratais. RX 350h versijoje numatytas atmosferinis 2,5 l tūrio benzinu varomas variklis, kuris kartu su elektros varikliu ir variatoriumi veikia pagal pusiau hibrido schemą ir išvysto 246 AG. To pakanka, kad 100 km/h įsibėgėtų per 7,4 sekundės.

Lexus nuotr.

Galingiausia iš parodytų – RX 500h F Sport Performance versija. Tai irgi pusiau hibridas tik sukurtas ne atmosferiniu o 2,4 l turbo ketveriukės pagrindu, kuris su elektrine dalimi ir šešių laipsnių automatine pavarų dėže išvysto 367 AG ir 100 km/h pasiekia vos per 5,9 sekundės.

Iš tinklo įkraunamas hibridinis RX 450h+ PHEV variantas bus pristatytas vėliau. Visuose naujuose RX bus įdiegta Lexus Safety System+ 3.0 sistema. Nuo trečios RX kartos modelių žinoma susidūrimo išvengimo sistema (su pėsčiųjų, dviratininkų ir motociklininkų aptikimu), adaptyvi pastovaus greičio palaikymo sistema su automatiniu lėtėjimu posūkiuose, eismo juostos laikymosi sistema su automatiniu vairavimu ir automatinė avarinio stabdymo sistema. Papildomai bus galima užsisakyti automatinio parkavimo sistemą Advanced Park su lygiagretaus parkavimo galimybe.

Prekyba naujaisiais Lexus RX prasidės iki 2022 metų pabaigos. Kainos bus paskelbtos vėliau.

ŽYMĖ: