Vaidotą Žalą nuo „ERC Rally Liepaja“ pirmojo penketuko skiria 10 sekundžių

V.Žala

„Teltonika Racing“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala kaimyninėje Latvijoje vykstančiame Europos ralio čempionato etape įsitraukė į atkaklią kovą su greičiausiais jaunaisiais Senojo žemyno pilotais. Lietuvis pirmąją varžybų dieną bendroje įskaitoje rimtai kėsinosi į pirmąjį „Tet Rally Liepaja“ dalyvių trejetuką, tačiau po keleto klaidų užėmė septintąją vietą.

Liepojos ir Talsų apylinkėse vykstantis „Tet Rally Liepaja“ yra penktasis FIA organizuojamo Europos ralio čempionato etapas. Liepos 2-3 dienomis vykstančiose varžybose prie starto linijos iš viso stojo 46 greičiausi ekipažai iš 19 valstybių..

Dviejuose greičio ruožuose buvo treti

Apžvelgdamas pirmosios ralio dienos rezultatus V. Žala pasidžiaugė išaugusiu tempu. Tai buvo itin pastebima dviejuose šeštadienio greičio ruožuose, kuomet lietuvio ir austrės Ilkos Minor ekipažas užėmė trečiąsias vietas. Anot sportininko, dabar trūksta tik stabilumo, tačiau tam reikia lenktynių režimu įveikti daugiau kilometrų.

„Dėl padarytų klaidų pirmoje dienos pusėje praradome apie 15 sekundžių, antroje – turbūt dar daugiau. Žodžiu, pusė minutės – kaip į balą. Forma, atrodo, jau geresnė, bet pora klaidelių visgi padariau, o tokio lygio varžybose jų neturėtų būti“, – kalbėjo lenktynininkas.

V.Žala pridūrė, kad „Teltonika Racing“ komandai šį kartą šiek tiek pritrūko ir sėkmės. Nors provėžos trasose nebuvo gilios ir akmenų buvo kiek mažiau nei „Rally Poland“ etape, antroje penktojo greičio ruožo dalyje ekipažą užklupo smarkus lietus. Tokiomis sąlygomis važiavimo tempas pastebimai sulėtėja.

„Diena buvo tikrai nervinga – vis dar nerandu savo ritmo. Atrodo, dviejuose greičio ruožuose buvome treti ir laikėmės penketuke bendroje įskaitoje, bet po paskutinės klaidos nukritom į septintąją vietą. Dabar nuo penktosios vietos mus skiria 10 sekundžių“, – įspūdžiais dalijosi lenktynininkas.

Antrąją dieną teks vytis greitus estus

Anot V. Žalos, lengva tikrai nebus, nes penktąją ir šeštąją vietas užimantys Estijos lenktynininkai – Kenas Tornas ir Gregoris Jeetsas – labai greiti. Taip pat teks prisitaikyti ir prie visiškai kitokių nei „Rally Poland“ etape varžybų sąlygų.

„Latviškuose greičio ruožuose, kuriuose sukibimas yra labai geras, turi važiuoti itin tvarkingai ir tiksliai. Jei tik paleidi automobilį platesne trajektorija, tai iškart turi juntamą neigiamą įtaką rezultatui“, – apie latviškų greičio ruožų specifiką pasakojo sportininkas.

V.Žala pasidžiaugė, kad neskaitant keleto klaidų greičio ruožuose pavyko išvengti rimtesnių incidentų, o „Škoda Fabia Rally2 Evo“ ralio bolidas po pirmosios dienos yra visiškai sveikas. Pirmąją ralio dieną dalyviai greičio ruožuose iš viso įveikė 86 kilometrus.

Autorius: Vytautas Dranginis

 

- Reklama -